Kelias į švaresnę, sveikesnę aplinką prasideda nuo mažų, kasdien priimamų sprendimų. Todėl nuolat ieškome kelių, kurie turėtų teigiamą poveikį aplinkai ir būtume dar atsakingesni eikvodami energiją, vandenį ir kitus gamtinius išteklius. Būtent todėl „Gradient Canopy“ nusprendėme sukurti pastatą, vadovaudamiesi žiedinio dizaino principais, kad sumažintume ribotų gamtinių išteklių poreikį. Žiedinio dizaino tikslas – kuo ilgiau naudoti medžiagas, todėl integravome daug perdirbtų ir utilizuotų medžiagų į pastatą.
„Gradient Canopy“ sumontavome daugiau nei 30 produktų, pagamintų iš perdirbtų medžiagų. Tai apima naudotą medieną, dviračių stovus, užrakinamas spinteles, kilimus ir plyteles, kurie kitu atveju būtų atsidūrę sąvartyne. Tokiu mastu integravus perdirbtas medžiagas pastatui buvo suteiktas „International Living Future Institute“ (ILFI) teikiamas „Living Building Challenge (LBC) Materials Petal“ sertifikatas, kuriuo siekiama padėti kurti medžiagų ekonomiką, kuri būtų nekenksminga, stiprinanti ekologiją ir skaidri.
Dėl pastato dydžio turėjome sukurti kelias strategijas, kad gautume tinkamą kiekį utilizuotų medžiagų. Pvz., buvo keblu gauti tokių elementų kaip utilizuotos plytelės ar kilimas, nes pagal projektą jų reikėjo labai daug ir reikėjo išlaikyti vientisumą pagal matmenis, spalvą ir medžiagas.
Pagrindinė strategija, kurią panaudojome, buvo pakartotinis elementų iš savo „Google“ sandėliuojamų medžiagų atsargų naudojimas. Tai reiškia, kad peržiūrėjome savo atsargas palėpėje, įskaitant likusias naujas medžiagas, kurių nepanaudojome ankstesniems projektams, ir elementus, kurie buvo pašalinti iš pastatų prieš nugriaunant. Peržiūrėjus tai, ką jau turėjome, nepavyko panaudoti perdirbtos kiliminės plytelės, dviračių stovų, keramikinių plytelių ir akustinių lubų plytelių.
Taip pat pakartotinai naudojome medieną, gautą iš įvairių vietinių šaltinių. Pavyzdžiui, iš medienos atliekų, likusių po statybų, pagaminome suoliukus, kuriuos rasite įvairiose pastato vietose. Taip pat iš vietinių tiekėjų gavome naudotos medienos, kuri, be kita ko, buvo panaudota dviračių saugyklų sienų apdailai ir „Google Store“ erdvės grindų dangai.