Siekiame kurti funkcionalias ir nekenksmingas darbo vietas, kuriose taip pat galima patirti netikėtumų ir malonumų. Tai neapčiuopiamas trečiasis matmuo, kuris padeda įsitraukti, jaustis energingai ir patogiai, nes primena mums apie bendrą žmogiškumą. Menas – tai patrauklus būdas atskleisti šį humanistinį elementą, todėl nuo 2010 m. „Google“ pradėjome keletą meno programų, įskaitant tarptautinę programą „GoogleArts“, iniciatyvą „Google Arts & Culture“ ir programą „Artist in Residence“.
„Google Visitor Experience“ (įsikūrusiame naujajame „Google Gradient Canopy“ biure) speciali viešo meno programa dalijasi šiuo mąstymu su platesne Mauntin Vju bendruomene. Viešoje lauko aikštėje ir pėsčiųjų takuose yra šeši vieši meno kūriniai, kurie įkvepia energijos ir jaukumo visiems „Google Visitor Experience“ lankytojams.
Kiekvienas meno kūrinys, sukurtas vietinių ir iš toliau atvykusių menininkų, buvo specialiai pritaikytas konkrečiai vietai. Taip aplink pastatą sukurtos susibūrimo vietos ir suteikta galimybė žaisti ir patirti džiaugsmingų įspūdžių. Tuo pačiu metu meno kūriniai tęsia griežtus „Gradient Canopy“ tvarumo ir nekenksmingų medžiagų tikslus, nes visi meno kūriniai pagaminti iš medžiagų, kurių sudėtyje nėra į „Red List“ įtrauktų chemikalų (t. y. vengiama sudedamųjų dalių, kurios labiausiai kenkia žmonių sveikatai ir aplinkai), ir palaiko pastangas išmesti kaip įmanoma mažiau atliekų. Meno darbai, kaip ir medžiagos pastato viduje ir išorėje, prisideda prie „Gradient Canopy“ siekio gauti „International Living Future Institute“ (ILFI) teikiamą programos „Living Building Challenge“ (LBC) medžiagų „Petal“ sertifikatą.
Kai reikėjo sukurti viešo meno koncepciją „Gradient Canopy“, mūsų tikslas buvo rasti įdomų, įmantrų meną, kuris paverstų lauko aikštę vieta, kurią norėtųsi tyrinėti ir į kurią norėtųsi sugrįžti vėl ir vėl. Trumpai tariant, norėjosi meno, kuris būtų panašus ne į muziejų, o į tokius kūrinius, kokius galima patirti renginyje „Burning Man“ – kasmetiniame laikiname mieste Nevados dykumoje, garsėjančiame konkrečiai vietai pritaikytomis, išraiškingomis meno instaliacijomis. Ieškodami partnerio, kuris padėtų įgyvendinti aikštės meno idėją, bendradarbiavome su ne pelno organizacija „Burning Man Project“. Ji padėjo koordinuoti bendruomenę įtraukiantį meno atrankos procesą. „Burning Man Project“ dėl savo tvirto įsipareigojimo įtraukti bendruomenę atitiko mūsų tikslą kurti interaktyvią, įtraukią ir bendrą kūrybinės išraiškos patirtį suteikiantį viešą meną.