Viešųjų erdvių kūrimas

Designing vibrant places that respond to their local context and create benefits for everyone.

3 min.

Pirminė vizualizacija, kurioje rodoma „Gradient Canopy“ viešoji aikštė.

Galvodami apie „Bay View“ ir „Gradient Canopy“ norėjome sukurti gyvybingas, jaukias vietas, kurios rodytų pavyzdį tvaraus dizaino srityje ir būtų abipusiai naudingos tiek bendruomenėms, tiek „Google“. Bet kokiu atveju, visada stengiamės būti naudingais kaimynais. Todėl statydami „Gradient Canopy“ orientavomės į įtraukias ir jaukias bendruomenės erdves kaimynams, lankytojams ir „Google“ darbuotojams. Kūrėme ne tik geriausias darbui pritaikytas erdves, bet ir naujus būdus palaikyti ryšį, kad klestėtų vietinės bendruomenės.

"Klausiame, kokią socialinę ir aplinkosauginę naudą šios erdvės gali duoti kiekvienam."

– Joe Van Belleghemas, „Google“ vyresnysis pasaulinės plėtros vadovas

Apgalvotai įkomponavome „Gradient Canopy“ pastatą į jo kontekstą. Aplink pastatą ir per aštuoniolikos akrų plotą driekiasi infrastruktūra, skirta „Green Loop“ su dviračių ir pėsčiųjų takais. Čia žmonės gali pasigrožėti vietiniais kraštovaizdžio augalais ir viešais meno kūriniais pastato išorės viešosiose erdvėse.

Vakarinėje pusėje pastatas atsiveria į greta esantį Čarlstono parką ir kviečia visuomenę užsukti į „Google Visitor Experience“ lankytojų centrą. Tai vieta, kuri tinka visiems – norintiems pabendrauti su draugais kavinėje, sudalyvauti trumpo susitikimo renginyje, susipažinti su „Google Store“ produktais ir paslaugomis, atrasti vietinių įmonių iššokančiuosiuose parduotuvės languose ar patenkinti smalsumą aikštėje, kurioje yra meno kūrinių ir vyksta įvairių renginių bei pasirodymų. Per trumpus susitikimus vyksta gausybė renginių ir dirbtuvių, atkreipiančių dėmesį į vietos ne pelno ir bendruomenines organizacijas, taip pat veikia kaip socialinis taškas Mauntin Vju teritorijoje ir platesnėje Šiaurės Beišoro kaimynystėje.

Šios vidinės bendruomenės erdvės jungiasi su didele lauko viešąja aikšte, kurioje organizuosime kaimynystės renginius bei skatinsime prasmingus bendruomenės ir „Google“ darbuotojų ryšius. Aikštėje taip pat yra šeši vieši meno kūriniai ir daugybė vietų prisėsti.

Šurmulys Mauntin Vju ūkininkų turgelyje.

Siekdami pagerinti žmonių keliavimo po Šiaurės Beišorą galimybes, rengdami pirmąjį Čarlstono tranzitinio koridoriaus projekto etapą dirbome kartu su Mauntin Vju miesto administracija. Šis koridorius paskatins naudotis viešuoju transportu, padidins dviratininkų ir pėsčiųjų saugumą ir supaprastins susisiekimą be automobilio Šiaurės Beišoro apylinkėse. Viena iš „Gradient Canopy“ projekto dalių yra du viešojo transporto centrai, įkurti Čarlstono kelyje, prie mūsų teritorijos. Ši infrastruktūra, kartu su planuojamomis tik autobusams skirtomis juostomis Čarlstono kelyje ir Krantinės bulvare, pagerins susisiekimo viešuoju transportu galimybes šiose apylinkėse.

Čarlstono tranzitiniame koridoriuje taip pat įrengti pasaulinio lygio dviračių ir pėsčiųjų takai, įskaitant IV klasės atskirus dviračių takus. Skatiname susisiekimą dviratėmis transporto priemonėmis pastato viduje įrengę daugiau nei 780 dviračių statymo vietų bei spintelių ir dušų dviratininkams.

Pastaba skaitytojams: šis pasakojimas buvo paskelbtas 2022 m. gegužę ir atnaujintas 2023 m. rugpjūtį, įtraukiant naujausią išsamią informaciją apie projektą.