Vidiniai kiemeliai

Kuriame bendras erdves, skatinančias vertikalų judėjimą ir atsitiktinius susitikimus.

5 min.

Nuotrauka: Mark Wickens.

„Gradient Canopy“ yra dvidešimt vidinių kiemelių. Nuotrauka: Mark Wickens.

Nuo „Google“ įkūrimo visa širdimi tikėjome, kad sėkmingi mūsų įmonės rezultatai priklauso nuo mūsų darbuotojų. Todėl stengiamės suprojektuoti savo erdves „Google“ darbuotojams, kur jie būtų laimingi ir gerai jaustųsi kartu. „Gradient Canopy“ šis į naudotoją orientuotas mąstymas išsirutuliojo į vieną svarbiausių dizaino idėjų, kurią pasitelkėme rengdami vidinę erdvę: pastato padalijimas tik į du aukštus. Čia darbo stalai ir komandų erdvės įrengtos viršutiniame aukšte su daug vidinių kiemelių, sujungiančių jas su patogumų erdvėmis apatiniame aukšte, kur įrengtos konferencijų salės, kiemeliai ir bendrosios komandoms skirtos erdvės.

Darbo erdvės antrame aukšte suprojektuotos galvojant apie tvarumą, pritaikomumą ir susitelkimą į darbą. Visame viršutiniame aukšte integruoti surenkamieji kambariai, sienos ir baldai ant ratukų. Tai užtikrina lankstumą norint erdves lengvai transformuoti be jokių atliekų, nes tas pačias medžiagas galima pakartotinai naudoti kita forma. Šiame aukšte taip pat yra didelė erdvė, orientuota į darbą, o apačioje yra bendradarbiavimo erdvės, skirtos pailsinti tiek protą, tiek kūną per visą dieną.

Vidiniuose kiemeliuose pirmame „Gradient Canopy“ aukšte sustiprinamos mūsų komandos padedant kartu burti žmones ir užtikrinti, kad visi būtų sveikoje, produktyvioje aplinkoje. Įprastuose biuruose galite pastebėti įvairių programų elementų ir patogumų erdvių, įrengtų kartu su darbo vietomis. Iš viso dvidešimt kiemelių su atviromis laiptinėmis jungia abu aukštus, kad būtų galima lengvai pasiekti patogumus, taip pat naudoti kaip įvairios paskirties zonas, kurias komandos gali naudoti kaip įvairios paskirties, lanksčias erdves.

Kiemeliai ne tik padeda atskirti darbo vietas nuo intensyvios veiklos zonų, kad žmonės galėtų dirbti geriausiomis sąlygomis, bet ir suteikia biofilinės naudos ir padeda „Google“ darbuotojams išlaikyti energiją per dieną. Žinome, kad geriausi projektai atspindi stiprų gamtos ir žmogaus sveikatos ryšį, todėl „Gradient Canopy“ integravome biofilinio dizaino principus, kad sukurtume vietą, kur žmonės galėtų klestėti. Naudojant biofilinį dizainą sukuriama įvairių erdvių, kuriose skatinama multisensorinė stimuliacija, panaši į tai, ką patiriame gamtoje. Kiemeliai teikia fiziologinės naudos fiziškai judant iš vieno aukšto į kitą, suteikdami žmonėms naujų kelių judant pastate, taip stimuliuojant jų smegenis ir skatinant kūrybiškumą per dieną. Be to, jie padeda patekti dienos šviesai žemyn per aukštai įrengtus langus į apatinį aukštą, o tai padeda palaikyti sveikai funkcionuojančią cirkadinę sistemą.

Nuotrauka: Mark Wickens.

Antrojo aukšto darbo erdvė buvo sukurta atsižvelgiant į pritaikomumą ir žmogaus ryšį su gamtą. Nuotrauka: Mark Wickens.

Vidinių kiemelių dizainas taip pat susieja „Gradient Canopy“ su platesniu kontekstu ir padeda suburti žmones. Kiekvienas kiemelis sukurtas pagal vieną iš keturių skirtingų biomų (arba natūralių buveinių), susijusių su mūsų San Fransisko įlankos regionu: vandenyno, įlankos, papėdės ir visžalių sekvojų. Šie teminiai biomai taip pat naudingi ieškant kelio, nes pastatas suskirstytas į keturis kvadrantus, kiekvienam priskiriant skirtingą biomą.

Kiemeliuose pagal biomus integruoti teminiai elementai renkantis spalvų gamą, meno elementus, baldus ir apdailą kiekvienoje erdvėje. Dauguma šių elementų yra patirtiniai ir įtraukiantys, prisidedantys prie vietos kūrimo pojūčio ir stebintys bei žavintys darbuotojus visą dieną. Pvz., vandenyno biome vienas kiemelis, vadinamas „Buoy Bay“, sukurtas pagal šviesos, atsispindinčios vandenyno paviršiuje, judėjimą. Visžalių sekvojų biome kitas kiemelis, pavadinimu „Clover Camp“, pagražintas visžalių sekvojų parke augančių stačiųjų kiškiakopūsčių grafika ant grindų, atspindinčia kiškiakopūsčių, augančių ant miško paklotės, laukus. Kurdami daugumą kiemelių dirbome su vietos menininkais, kad sukurtume konkrečiai vietai būdingas meno instaliacijas, skatinančias kūrybiškumą, smalsumą ir įkvėpimą.

Įvairūs „Gradient Canopy“ vidiniai kiemeliai. Nuotrauka: Mark Wickens.

Galiausiai kiemeliai atlieka daug kasdienių „Google“ darbuotojų funkcijų. Jie ne tik skatina judėjimą ir suteikia multisensorinės patirties, bet ir pasitarnauja kaip kelio paieškos mechanizmai, padedantys žmonėms žaismingai ir semiantis įkvėpimo orientuotis pastate. Galiausiai grindžiant dizainą natūralios aplinkos elementais kiemeliai padeda užtikrinti, kad pastatas būtų susijęs su savo kontekstu, primenant naudotojams, kad jie stipriai susiję su gamta, net ir būdami patalpoje.