Dešimtmečius tyrėme, kaip sukurti pačią nekenksmingiausią vidaus aplinką. Nuo pasakojimų apie „Google“ įkūrėjus, kurie vaikščiojo po pirmuosius mūsų pastatus ir rankiniais dalelių skaitikliais matavo patalpų oro kokybę, iki tūkstančių gaminių patikrinimo, kad įsitikintume, jog į mūsų modernizuotus interjerus nepatenka nereikalingų toksinių medžiagų – jau seniai orientuojamės į nekenksmingų darbo vietų kūrimą. Didžiuojamės, kad „Gradient Canopy“ yra vienas didžiausių visų laikų projektų, gavęs „International Living Future Institute“ (ILFI) teikiamą programos „Living Building Challenge“ (LBC) medžiagų „Petal“ sertifikatą. Šios programos tikslas – padėti sukurti netoksišką, ekologiškai atkuriamą ir skaidrią medžiagų ekonomiką.
Statydami ir įrengdami „Gradient Canopy“ bei „Google Visitor Experience“ teikėme pirmenybę žmonėms ir aplinkai nekenksmingoms medžiagoms. Kiekvieną pastate naudotą medžiagą peržiūrėjome kartu su gamintoju, įsitikindami, kad joje nebūtų „LBC Red List“ nurodytų sudedamųjų dalių – blogiausių savo klasėje chemikalų, neigiamai veikiančių aplinką ir žmonių sveikatą. Dirbant prie „Gradient Canopy“ iš viso buvo peržiūrėta daugiau nei 8 000 gaminių kartu su gamintojais, kurie prisidėjo prie mūsų pastangų didinti skaidrumą statybų pramonės srityje.
Mūsų siekis „Gradient Canopy“ naudoti nekenksmingas medžiagas aprėpia daug plačiau nei tik interjero erdves ir kasdien jose dirbančius „Google“ darbuotojus. Vertindami medžiagas pastato viduje ir išorėje, įskaitant šešis viešus meno kūrinius pastato lauke, siekėme teikti pirmenybę bendruomenių sveikatai tiekimo grandinėje ir per visą mūsų statybos gaminių eksploatavimo ciklą. Tai reiškia, kad visos medžiagos – nuo tų, kurias galima matyti ir liesti, pavyzdžiui, kiliminė danga ir sienos, iki tų, kurios mažiau pastebimos, pavyzdžiui, langų uždangalai ir pastato izoliacija – buvo kruopščiai patikrintos kartu su jų gamintojais, siekiant užtikrinti, kad jas renkantis pagrindinis veiksnys būtų sveikata.