Nuo automobilių stovėjimo aikštelės iki pritaikymo žmonėms

„Alta Garage“ pritaikytas ateičiai su mažiau automobilių

5 min.

„Google Alta Garage“ Mauntin Vju

„Google Alta Garage“ Mauntin Vju

Įprastai automobilių stovėjimo garažai nėra architektūriniai šedevrai – jie atitinka funkcinę paskirtį visuomenėje, kuri daugumai vis dar priklausoma nuo automobilių, leidžiant žmonėms pasiekti savo kelionės tikslą. Bet žvelgdami į ateities, kur būtų mažiau automobilių, galimybes ir tvaresnius transportavimo būdus, kurie padės sumažinti išmetamą anglies dioksido kiekį ir eismo spūstis, automobilių stovėjimo vietų poreikis turėtų sumažėti. Atitinkamai vienos paskirties automobilių stovėjimo garažai gali tapti nebeaktualūs ir gali tekti juos nugriauti, todėl padaugėtų atliekų, padidėtų anglies dioksido kiekis ir išlaidos. Todėl naujasis „Google Alta Garage“ Mauntin Vju buvo tikslingai suprojektuotas, kad prireikus galėtų tarnauti ne kaip automobilių stovėjimo garažas, o jį būtų galima pakeisti į komercinės, gyvenamosios ar bendruomeninės paskirties pastatą, kai tam bus tinkamas laikas.

Idėja vadinama ateičiai pritaikytu automobilių stovėjimo garažu: ateityje kintant visuomenės poreikiams galės keistis ir „Alta Garage“. Reikia daugiau biurų, būstų, patogumų ar erdvės renginiams? „Alta Garage“ galima transformuoti į bet kurį iš jų, sumažėjus automobilių stovėjimo vietų poreikiui. Be to, tai galima įgyvendinti mažesnėmis išlaidomis, taupant laiką, sumažinant atliekų kiekį ir padidinant tvarumą.

Alta Garage 1001

„Alta Garage“ yra ateičiai pritaikytas automobilių stovėjimo garažas, kurį galima keisti atsižvelgiant į ateities poreikius.

Jau seniai esame įsipareigoję investuoti į tvaraus transportavimo priemones, įskaitant grupės žmonių, keliaujančių automobiliu, programas, autonomines transporto priemones ir technologijas, padedančias žmonėms priimti aplinkai draugiškesnius sprendimus. „Alta Garage“ sukurtas atsižvelgiant į šiuos tikslus dėl savo į ateitį orientuoto dizaino, kuris taip pat atitinka Mauntin Vju miesto viziją, kad ši zona būtų kaimynystė su mažiau automobilių, skatinanti tvarios kasdienės kelionės į darbą ir atgal galimybes.

Bet kaip suprojektavote garažą, kad jis būtų funkcionalus dabar ir taip pat jį būtų galima pritaikyti įvairiems galimiems ateities poreikiams? 2018 m. „Google“ nekilnojamojo turto projektavimo ir vystymo laboratorijos komanda pradėjo vėl svarstyti šį klausimą. Tai paskatino dalies „Google“ įkūrėjų troškimas atsisakyti projektų, apimančių vieno vairuotojo automobilius, ir akcentuoti mažiau išmetalų generuojančius transportavimo būdus, pvz., autobusus, dviračius ir autonomines transporto priemones.

„Norime kurti atsižvelgdami į bet kokius poreikius ateityje“, – teigia Michelle Kaufmann, „Google“ pastatytos aplinkos projektavimo ir vystymo laboratorijos direktorė. „Išnagrinėjome įvairius statybos metodus, medžiagas, dydžius ir strategijas laboratorijoje, kad nustatytume būtinas sąlygas norint teikti pritaikomą struktūrą mažiausiomis išlaidomis.“

Stovėjimo aikštelės moduliacija ateityje

„R&D Lab“ dirbo stengdamiesi nustatyti ypatybes, kurios leistų „Alta Garage“ paversti gyvenamosios ar komercinės paskirties erdve ateityje.

Pagrindas buvo sukurti lankstų ir pritaikomą karkasinį pastato pagrindą, kad prireikus kažkada garažui būtų galima suteikti antrą šansą. Dabartinės konfigūracijos garaže galima sutalpinti daugiau kaip 1 700 automobilių ir daugiau kaip 450 elektromobilių įkrovimo stotelių bei užtikrinti automobilių stovėjimo vietas tiek „Google“ darbuotojams, tiek „Google“ lankytojų patirties centro svečiams. Bet pakeitus automobilių stovėjimo rampas terasomis ir vidiniais laiptais, atskiri lygiai vieną dieną galėtų tapti erdve įvairiems patogumams, biurams ar būstams. Kad būtų paprasta transformuoti, mes net atlikome dienos šviesos tyrimus būsimomis sąlygomis, kad įsitikintume, jog lubų aukštis ir rampų pašalinimas užtikrintų maksimalią dienos šviesą. Siekdami palengvinti šią transformaciją, glaudžiai bendradarbiavome su „Clark Pacific“, „Gensler“, „Hollins“, „International Parking Design“, „Ellis Partners“, „SPMD Design“ ir kitais partneriais, norėdami integruoti keletą dizaino elementų, užtikrinančių išskirtinumą, palyginti su įprastu automobilių stovėjimo garažu.

„Pavyzdžiui, garaže sumontuotos labai didelės grindų plokštės ir itin aukštos lubos, labiau atitinkančios biuro ar mažmeninės prekybos erdvės matmenis“, – teigia Jeffrey Curry, „Google“ statybos direktorius. „Rampas, kuriomis automobiliais kertami lygiai, galima išmontuoti ir pašalinti, įrengiant atrijus, kiemus ar terasas, per kuriuos galėtų patekti dienos šviesa į būsimas vidines erdves.“

Alta Garage

„Alta Garage“ buvo sukurtas aukštomis lubomis ir atviromis platformomis, kad ateityje būtų galima pakeisti jo paskirtį.

Be to, įrengus plokščias grindis su drenažo sistema nereikėjo montuoti šlaitų ant grindų, o tai palengvins bet kokią vėlesnę garažo transformaciją. Blokinis betonas buvo sustiprintas, kad atlaikytų didesnę struktūrinę apkrovą, kas įprastai taikoma komerciniams ir gyvenamiesiems pastatams. Be to, tai leidžia sumontuoti užuolaidinę sieną, kad transformuotą pastatą būtų galima padalyti į skirtingas dalis. O dėl struktūrinių blokuotų išėjimų bus lengviau ateityje įrengti santechnikos ir elektros linijas.

„Alta Garage“ transformavimas

Per pateikimus mes numatėme, kaip galėtume transformuoti „Alta Garage“ pritaikydami būsimiems gyvenamosios ar komercinės paskirties naudojimo atvejams.

Idėja yra užtikrinti pakankamai lankstumo, kad „Alta Garage“ ateityje galėtų būti pusiau garažas, pusiau biuras arba galėtų būti visiškai transformuotas pagal kitą paskirtį. Architektams paruošimas ateičiai reiškė iš esmės apgrąžos inžinerijos taikymą projektuojant garažą. Kur būtų laiptinės ir liftų šachtos būsimo biuro erdvėje? Kur palikti vietos santechnikos bei šildymo ir vėsinimo sistemoms, kurių prireiktų įrengiant būstus? „Turėjome sudaryti aukštų planus būstams ir biurams ir grįžti atgal, kad rastume bendrumų su pradinės paskirties automobilių stovėjimo garažu“ – teigia Kaufmann.

Slinkite, kad peržiūrėtumėte du vaizdus: 1. ateičiai pritaikyti elementai, kurie nuo pradžių buvo integruoti „Alta Garage“; ir 2. papildomos ypatybės, kurias galima lengvai integruoti į pastatą, atsižvelgiant į komercinės ar gyvenamosios paskirties naudojimo atvejus ateityje.

Bet ne tik interjero detalės suteikia „Alta Garage“ unikalumo: iš išorės jis taip pat neatrodo kaip įprastas automobilių stovėjimo garažas. Sukurtas Kalifornijos menininko Kim West, kuruojant ir projektuojant bei vystant „SPMDesign“, kinetinio meno fasadas, vadinamas „Ode to Bohemia No. 5“ („Inexhaustible Blooms“), buvo projektuojamas semiantis įkvėpimo iš vietinio, čia augančių augalų kraštovaizdžio ir jį sudaro 97 500 spalvotų metalinių dalių, atspindinčių skirtingus tonus per visą dieną. Meno kūrinys prideda spalvų, ryškumo ir kūrybiškumo, gerinant žmonių patirtį. Jis taip pat suprojektuotas taip, kad būtų pritaikytas ateičiai, kaip ir pastatas – ateityje prireikus kinetines dalis galima išardyti ir perkelti į kitą vietą.

Kim West „Ode to Bohemia No. 5“ („Inexhaustible Blooms“) ne tik prisideda prie pastato grožio ir gyvybingumo, bet ir pritaikyta ateičiai, nes prireikus ateityje galima perkelti.

Net jei vieną dieną „Alta Garage“ bus transformuotas iš tik automobilių stovėjimo struktūros, pirmą aukštą vis tiek bus galima naudoti kaip autonominių transporto priemonių įkrovimo ir atsiėmimo stotelę. Ant stogo sumontuotos saulės energijos fotovoltinės plokštės, padedančios generuoti pastato energiją, o stogo paviršius ateityje gali būti pritaikytas, pvz., dronams, skraidantiems automobiliams ar autonominėms transporto priemonėms pristatyti.

Nepaisant, kokia bus „Alta Garage“ paskirtis, šiandien jis suplanuotas, galvojant apie ateitį.

Pateikimas iš viršaus, demonstruojant „Alta Garage“ fotoelektros saulės energijos skydelius.