Draugiška kaimynystė

Ruth Porat pasakoja, kaip holistinis projekto dizainas padeda užtikrinti integraciją į vietos bendruomenę. Ji yra Alphabet“ ir „Google“ prezidentė, investicijų ir finansų direktorė.

5 min.

"Puikus dizainas niekada nėra pagrįstas tik vienu kokiu nors aspektu. Tai visada yra holistinio ir visapusiško požiūrio, kuriame atsižvelgiama į naudotojų poreikius, rezultatas. Vadovaudamiesi tokiu principu galime kurti erdves, kuriose patogu bendradarbiauti tiek asmeniškai, tiek nuotoliniu būdu."

– Ruth Porat, Alphabet“ ir „Google“ prezidentė, investicijų ir finansų direktorė

Koks jūsų asmeninis ryšys su Mauntin Vju ir apylinkėmis?

Užaugau Palo Alte, čia vaikystėje persikėlėme iš Kembridžo, Masačiusetse (JK). Mano tėtis buvo fizikas Stanfordo centre „Linear Accelerator Center“. Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jis nusprendė čia persikelti su visa šeima, buvo gyvybingumas, intelektualinis smalsumas ir siekis daryti tai, ko niekas anksčiau nedarė. Tokius dalykus kaip Stanfordo atomų daužyklės kūrimas. Šis gyvybingumas dramatiškai išsiplėtė nuo to laiko, kai persikėlėme su tėčiu.

„Google“ ir „Alphabet“ finansų direktorė Ruth Porat COP26 konferencijoje, vykusioje Glazge (Škotija).

Ar galite papasakoti, kuo šis regionas toks ypatingas?

Inovacijų kultūra čia užkrečianti ir visada svarbiausia dienos tema. Beveik visi kažkur viduje yra įsipareigoję keisti pasaulį – būtent tai motyvuoja mus „Google“ ir „Alphabet“ ir manau, kad būtent tai motyvuoja daugumą kitų, pasirinkusių čia gyventi ir dirbti. Slėnyje stengiamės kurti ateitį tokią, kokią norime matyti, ir manome, kad tai daro šią vietą vieną iš ypatingiausių vietų planetoje.

Koks „Google“ ryšys su Mauntin Vju?

Nuo 1999 m. „Google“ vadina Mauntin Vju namais ir mes matome save čia dar daug metų. „Google“ pasirinko Mauntin Vju savo būstinėms, nes mums viskas čia patinka. Mums patinka įlankos grožis, arti esantys universitetai, šeimai pritaikyta aplinka ir galimybė dirbti pačioje Silicio slėnio širdyje.

Daug mūsų darbuotojų gyvena ir dirba Mauntin Vju ir kaip įmonė giliai tikime, kad esame geri kaimynai. Per tuos metus labai daug investavome į bendruomenę, teikdami dotacijas Mauntin Vju švietimo fondui, kad paremtų STEM švietimą, finansuodami „Mountain View Community Shuttle“, dotacijomis finansuodami benamių intervencijos ir prevencijos paslaugas ir ekologinio atkūrimo projektus, pvz., Čarlstono neišleidžiamą paviršinių nuotekų tvenkinį. Tai tik keli pavyzdžiai.

Ir labai didžiuojamės, kad kasmet „Google“ darbuotojai daug laiko praleidžia savanoriaudami Mauntin Vju įsikūrusiose organizacijose, įskaitant Mauntin Vju bendruomenės paslaugų agentūrą, Silicio slėnio naudotų dviračių parduotuvę, Mauntin Vju mokyklas ir išskirtinį kompiuterių istorijos muziejų.

Kaip „Gradient Canopy“ ir „Bay View“ puoselėja „Google“ ilgaamžį ryšį su regionu?

„Gradient Canopy“ yra mūsų pirmasis iš pagrindų įgyvendintas projektas Mauntin Vju. Mes ilgai ir išsamiai svarstėme, kaip geriausia sujungti projektą, kuris atitiktų miesto sukurtą „North Bayshore“ ateities viziją. „Gradient Canopy“ perdarė darbo vietas pagal tarptautinį dizainą, kviečiantį prisijungti bendruomenę, harmoningai integruojamą į natūralią aplinką, kuriantį puikią ekonominę vertę miestui bei palaikantį mūsų darbuotojus, kuriems patinka gyventi ir dirbti Mauntin Vju.

Nuo to laiko iki pandemijos dalį „Google“ darbo vietų magijos sudarė tai, kad šios erdvės yra sveikos, tvarios ir funkcionalios su šiek tiek „Google“ vertybes atspindinčių elementų. Puikus dizainas sukuria vietą, kurioje žmonės nori būti, o tai patvirtina beveik pusė savanoriškai atvykstančių darbuotojų iš viso pasaulio, pakartotinai atidarius biurus, užtikrinus saugą. Dabar, vykdydami projektus iš pagrindų, galime perteikti daug šių įsipareigojimų ir žinių vietos bendruomenei. Mums tikrai rūpi, kaip šios erdvės gali įtraukti bendruomenę ir užtikrinti atsparumą bei geresnę sveikatą.

Vizualizacija, kurioje rodomas kraštovaizdžio vaizdas iš „Bay View“ renginių centro fojė su NASA vėjo tuneliu fone.

Ar galite papasakoti plačiau, ką „Google“ laiko puikiu dizainu?

Puikus dizainas niekada nėra pagrįstas tik vienu kokiu nors aspektu. Tai visada yra holistinio ir visapusiško požiūrio, kuriame atsižvelgiama į naudotojų poreikius, rezultatas. Požiūris apima galimybes socializuotis, mokytis, bendradarbiauti ir sutelkti dėmesį. Vadovaudamiesi tokiu principu galime kurti erdves, kuriose patogu bendradarbiauti tiek asmeniškai, tiek nuotoliniu būdu.

Kaip tai paverčiama konkrečiomis idėjomis, pagal kurias sukurtas „Bay View“ ir „Gradient Canopy“ dizainas?

„Google“ įkūrėjų šūkis „Sutelkite dėmesį į naudotoją, o visa kita bus pasiekta savaime“ naudojamas kaip orientyras projektuojant mūsų biurus nuo pradžių. Vykdydami šį projektą kelis metus tyrinėjome duomenis ir mokslo sritis, norėdami sužinoti, kas skatina didžiausią darbuotojų produktyvumą ir kūrybiškumą.

Pirmoji idėja, kurią tyrinėjome, buvo susijusi su atvirkštiniu biuru, keičiant ryšį tarp dėmesio sutelkimo ir bendradarbiavimo erdvių ir jų ryšį su atviromis ir uždaromi erdvėmis. Tai reiškia, kad pakeitėme atviras darbo vietas, kuriose kyla sunkumų susitelkiant į darbą, į uždaras nuošalias vietas. Iš kitos pusės uždaras susirinkimų sales keičiame įvairesnėmis bendradarbiavimo erdvėmis, kurios atviresnės ir geriau pritaikomos, atsižvelgiant į komandos bendradarbiavimo tipą. Žinoma, technologijos svarbios šiose bendradarbiavimo erdvėse, kad būtų galima užtikrinti vienodas dalyvavimo sąlygas nuotoliniams kolegoms. Turėdami šiuos dėmesio sutelkimo kampelius ir dinamines komandų bendradarbiavimo erdves užtikriname, kad prireikus žmonės galėtų lengvai keisti erdves.

Vizualizacija, kurioje rodomas antrasis aukštas ir komandų zonos.

Kita idėja susijusi su kognityviniais biofilijos pranašumais. Daug metų stengiamės integruoti biofilinį dizainą į savo biurus, įtraukdami pagrindinius aspektus iš gamtos į savo biurus, pvz., sveikas, natūralias medžiagas, raštus, įgarsinimą, šiluminį komfortą, koreguojamą oro srautą ir cirkadinį apšvietimą.

Nors kai kurie gali laikyti šias biofilines ar oro kokybės priemones papildomomis išlaidomis, daugiau gamtos ir sveiką orą stengiamės įtraukti ir dėl finansinių priežasčių. Visa tai susiję su žmonių gyvenimo kokybės gerinimu, o kai darbuotojai yra sveiki, laimingi ir gali padaryti geriausią savo darbą, visi, įskaitant įmonę, gauna naudos.

Kaip visa tai susiję su platesniais į bendruomenę orientuoto vystymosi „Google“ tikslais?

Mūsų tikslas užmegzti ryšius ir integruotis į vietos bendruomenę, pasitelkiant gyvybingas pirmojo aukšto erdves, kurios leidžia prisiliesti prie bendruomenių, kur mes dirbame ir gyvename. Matome ilgalaikę vertę investuojant į vietas, kurios atspindi mūsų ir bendruomenės vertybes.

Pirmą kartą paskelbta 2022 m. gegužės mėn.