Od samego początku istnienia Google całym sercem wierzyliśmy, że sukces naszej firmy jest w rękach naszych pracowników. Dlatego koncentrowaliśmy się na tym, aby projektować przestrzenie pozwalające na pracę w sposób zapewniający zadowolenie i dobre samopoczucie. Zasada stawiania użytkownika na pierwszym miejscu stanowi też punkt wyjścia jednego z najważniejszych założeń projektowych dotyczących organizacji wnętrz Gradient Canopy. Dlatego właśnie budynek ma tylko 2 kondygnacje. Biurka i przestrzenie robocze dla zespołów znajdują się na górnym piętrze. Seria swoistych „patio” łączy je z przestrzenią ogólną na parterze, w której znajdują się sale konferencyjne, patio i miejsca spotkań dla wszystkich zespołów.
Przestrzenie robocze na piętrze zaprojektowano z myślą o zrównoważonym rozwoju, adaptacyjności i możliwości skupienia się na pracy. Cały górny poziom składa się z pomieszczeń i ścian z prefabrykatów, a meble mają kółka. Zapewnia to pełną elastyczność. Przestrzenie można łatwo przekształcać bez wytwarzania odpadów, ponieważ materiały mogą być używane ponownie w nowych konfiguracjach. Piętro oferuje dużo miejsca do spokojnej pracy, a parter jest przestrzenią wspólną pozwalającą na chwilę odpoczynku w ciągu dnia.
Patio na górnym piętrze Gradient Canopy pozwalają na zgromadzenie całych zespołów w jednym miejscu oraz zapewniają zdrowe i produktywne środowisko pracy. W typowym biurze przestrzeń do pracy zazwyczaj jest połączona z przestrzenią wypoczynkową i zapleczem socjalnym. Oba poziomy są połączone 20 patio z otwartymi schodami, które dają łatwy dostęp do zaplecza socjalnego, a jednocześnie służą zespołom jako wielofunkcyjne, elastyczne miejsca spotkań.
Patio nie tylko oddzielają miejsca do pracy od stref o dużym ruchu, aby pracownicy mogli w pełni skupić się na swoich zadaniach. Zapewniają też kontakt z naturą i pomagają zregenerować się w ciągu dnia. Wiemy, że najlepsze projekty architektoniczne odzwierciedlają głęboki związek natury ze zdrowiem człowieka. Dlatego budując Gradient Canopy, zastosowaliśmy zasady projektowania biofilnego, aby stworzyć miejsce, w którym ludzie będą się rozwijać. Projekty biofilne oferują różne przestrzenie promujące multisensoryczną stymulację porównywalną do tej występującej w naturze. Patio umożliwiają płynną cyrkulację między poziomami oraz zachęcają do aktywności fizycznej, a liczne przejścia w budynku pomagają stymulować mózg i kreatywność przez cały dzień. Ponadto, przez przeszklenia, kierują na dolny poziom światło dzienne, które sprzyja zachowaniu prawidłowego rytmu dobowego.