Gradient Canopy ekoloģijas stratēģijas centrā ir viena konkrēta koku suga — ozoli. Ozoli ir neatņemama Kalifornijas ainavas daļa, un Silīcija ielejā tā reiz bija izplatītākā koku suga. Vietējie ozoli labi pārcieš sausumu un ugunsgrēkus, un tie efektīvi attīra gaisu no piesārņojuma un absorbē oglekli. Turklāt ozolāju ekosistēmas uztur dažas no daudzveidīgākajām augu un dzīvnieku dzīvotnēm Kalifornijā, atbalstot vairāk nekā 2000 citu augu sugu un aptuveni 5000 kukaiņu sugu. Ozolu audzēs barību, ēnu un patvērumu meklē simtiem putnu, zīdītāju un citu savvaļas dzīvnieku.
Mēs sadarbojāmies ar vietējiem zinātniekiem, lai ainavā veidotu vienotu koku vainagu klāju, kas ietver ozolus, kā arī citas vietējās koku sugas, piemēram, zirgkastaņas, platānas un vītolus. Vienots vainagu klājs radītajā vidē veido dzīvās dabas joslas un mazina pilsētas siltuma salas efektu.
Gradient Canopy vietējo koku zemāko stāvu veido vietējie nektāraugi, kas nodrošina resursus vietējiem tauriņiem, putniem un bitēm. Daļa no ainavas ir pielāgota rietumu monarha tauriņa populācijas atbalstīšanai. Mēs izmantojām labākos pieejamos zinātniskos risinājumus, lai izveidotu piemērotāko asklēpiju un citu ziedu kombināciju. Asklēpijas ir nepieciešamas monarha tauriņa olām un kāpuriem, bet ziedi nodrošina barību ilgās migrācijas laikā.
Gradient Canopy ainavā līdzās vietējiem nektāraugiem iekopām kultūraugu dobes un izvietojām medusbišu stropus, lai sasniegtu programmas Living Building Challenge izvirzīto mērķi pilsētvidē ieviest lauksaimniecību, vietējām kopienām nodrošinot piekļuvi svaigiem produktiem. Kompleksā divās iekoptajās dobēs tiek audzēti produkti mūsu kafejnīcām un Google mācību virtuvēm, un tās uzskatāmi apliecina, ka vietējās ainavas uzturēšana un sekmīga dārzkopība kopā var veicināt noturīgāku vietējo produktu ieguvi.