Pilsētas ekoloģija

Bioloģiskās daudzveidības veicināšana Gradient Canopy ainavā.

3 minūtes

Sarkanziedu griķi un Klusā okeāna zemeņkoki Gradient Canopy teritorijā. Fotogrāfs Marks Vikenss.

Ekoloģiski daudzveidīga kompleksa vide labvēlīgi ietekmē ne tikai planētu, bet arī cilvēkus. Veselīgas un daudzveidīgas ekosistēmas un ainavas atbalsta bioloģisko daudzveidību, palielina ekoloģisko noturību un ļoti labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību. Tāpēc Gradient Canopy dizaina centrā ir vietējo ekosistēmu daudzveidības atjaunošana.

Iekopjot četrus akrus Gradient Canopy apstādījumu, centāmies atjaunot tos ekosistēmas elementus, kas reiz Silīcija ielejā bija visizplatītākie, tostarp ozolājus, vītolu audzes, krūmājus un pļavas. Gandrīz visu ainavu veido vietējās sugas, tostarp aptuveni 400 vietējās koku sugas un apputeksnētājiem vajadzīgi vietējie augi, piemēram, asklēpijas, pelašķi un salvijas. Mūsu mērķis ir atjaunot šī reģiona ekoloģisko mantojumu un uzlabot vidi cilvēkiem, vienlaikus veidojot plaukstošas un funkcionālas ainavas, ko veido bioloģiski daudzveidīga sugu kompozīcija.

Pelašķi un koijotu mētra Gradient Canopy teritorijā.

Pelašķi un koijotu mētra Gradient Canopy teritorijā. Fotogrāfs Marks Vikenss.

Gradient Canopy ekoloģijas stratēģijas centrā ir viena konkrēta koku suga — ozoli. Ozoli ir neatņemama Kalifornijas ainavas daļa, un Silīcija ielejā tā reiz bija izplatītākā koku suga. Vietējie ozoli labi pārcieš sausumu un ugunsgrēkus, un tie efektīvi attīra gaisu no piesārņojuma un absorbē oglekli. Turklāt ozolāju ekosistēmas uztur dažas no daudzveidīgākajām augu un dzīvnieku dzīvotnēm Kalifornijā, atbalstot vairāk nekā 2000 citu augu sugu un aptuveni 5000 kukaiņu sugu. Ozolu audzēs barību, ēnu un patvērumu meklē simtiem putnu, zīdītāju un citu savvaļas dzīvnieku.

Mēs sadarbojāmies ar vietējiem zinātniekiem, lai ainavā veidotu vienotu koku vainagu klāju, kas ietver ozolus, kā arī citas vietējās koku sugas, piemēram, zirgkastaņas, platānas un vītolus. Vienots vainagu klājs radītajā vidē veido dzīvās dabas joslas un mazina pilsētas siltuma salas efektu.

Gradient Canopy vietējo koku zemāko stāvu veido vietējie nektāraugi, kas nodrošina resursus vietējiem tauriņiem, putniem un bitēm. Daļa no ainavas ir pielāgota rietumu monarha tauriņa populācijas atbalstīšanai. Mēs izmantojām labākos pieejamos zinātniskos risinājumus, lai izveidotu piemērotāko asklēpiju un citu ziedu kombināciju. Asklēpijas ir nepieciešamas monarha tauriņa olām un kāpuriem, bet ziedi nodrošina barību ilgās migrācijas laikā.

Gradient Canopy ainavā līdzās vietējiem nektāraugiem iekopām kultūraugu dobes un izvietojām medusbišu stropus, lai sasniegtu programmas Living Building Challenge izvirzīto mērķi pilsētvidē ieviest lauksaimniecību, vietējām kopienām nodrošinot piekļuvi svaigiem produktiem. Kompleksā divās iekoptajās dobēs tiek audzēti produkti mūsu kafejnīcām un Google mācību virtuvēm, un tās uzskatāmi apliecina, ka vietējās ainavas uzturēšana un sekmīga dārzkopība kopā var veicināt noturīgāku vietējo produktu ieguvi.

Dobes Gradient Canopy teritorijā.

Dobes Gradient Canopy teritorijā.

Mēs arī sadarbojamies ar bezpeļņas organizāciju Planet Bee Foundation, kas teritorijā uzstādīja trīs medusbišu stropus un rūpējas par Google bišu stropiem Mauntinvjū apkaimē. Izstrādājot dizainu, pētījām, kā ainava var atbalstīt gan svešzemju izcelsmes, gan vietējās bites, lai nodrošinātu labvēlīgus apstākļus visām bitēm. Šo pētījumu Google izmantos, lai izvērtētu, kā turpmāk vietējās ekoloģiskās ainavas dizainā izmantot svešzemju medusbites, tādējādi sekmējot vietējo bioloģisko daudzveidību un vietējo pārtikas produktu audzēšanu.

Gradient Canopy pilsētvides ekoloģijas dizains tiek veidots saskaņā ar Google ekoloģijas programmu, ko 2014. gadā aizsākām, lai mūsu āra struktūru dizainā izmantotu labākos pieejamos zinātnes risinājumus. Visbeidzot, Gradient Canopy ir būtiska daļa no plašākas ieceres mūsu kompleksos sekmēt dabas procesus un bioloģisko daudzveidību.