Lietoti izejmateriāli

Prioritātes piešķiršana materiālu atkārtotai izmantošanai, lai panāktu labvēlīgu ietekmi uz vidi.

5 minūtes

Fotogrāfs Marks Vikenss (Mark Wickens).

Studijas Mr & Mrs Ferguson Art mākslas darbs “Curious the bear” (Ziņkārīgais lācis) ir milzīga grizlilāča skulptūra, kura kažoku veido vairāk nekā 160 000 centu. Fotogrāfs Marks Vikenss (Mark Wickens).

Ceļš pretī tīrākai, veselīgākai nākotnei sākas ar mazajiem lēmumiem, ko pieņemam katru dienu. Tāpēc mēs aizvien meklējam iespējas pozitīvi ietekmēt apkārtējo vidi un vēl atbildīgāk izmantot enerģiju, ūdeni un citus dabas resursus. Tādēļ arī izlēmām veidot Gradient Canopy ēku atbilstoši aprites dizaina principiem, lai samazinātu pieprasījumu pēc dabas resursiem, kuru daudzums ir ierobežots. Aprites dizaina mērķis ir turpināt izmantot materiālus pēc iespējas ilgi, tāpēc mēs ēkā iebūvējām daudz reģenerētu un lietotu materiālu.

Dažādās Gradient Canopy daļās iebūvējām vairāk nekā 30 izstrādājumus no reģenerētiem avotiem. Tostarp izmantojām lietotus kokmateriālus, velosipēdu novietnes, skapīšus, paklājus un flīzes, kas citādi nonāktu izgāztuvē. Reģenerētu materiālu iekļaušana šādā mērogā ļāva iegūt ēkai organizācijas International Living Future Institute (ILFI) programmas Living Building Challenge (LBC) sertifikātu materiālu jomā. Šis sertifikāts ir paredzēts, lai palīdzētu veidot materiālu ekonomiku, kura nav toksiska, veicina vides atjaunošanos un ir pārredzama.

Ēkas lieluma dēļ mums bija jāizstrādā vairākas stratēģijas, lai iegūtu lietotus materiālus piemērotā apjomā. Piemēram, bija grūti atrast tādas lietas kā lietotas flīzes vai paklāji, jo projektā bija paredzēts tik liels to daudzums un tām vajadzēja viscaur būt konsekventām izmēru, krāsas un materiāla ziņā.

Viena no mūsu galvenajām stratēģijām bija atkārtoti izmantot priekšmetus no mūsu pašu materiālu krājumiem Google noliktavās. Tas nozīmē, ka izpētījām savus noglabātos materiālu pārpalikumus, tostarp liekus jaunus materiālus, kas iepriekšējos projektos nebija izmantoti, un priekšmetus, kuri bija izņemti no ēkām pirms nojaukšanas. Izpētot, kas mums jau ir, izdevās iekļaut lietotas paklāja flīzes, velosipēdu novietnes, keramikas flīzes un skaņu izolējošas griestu flīzes.

Lietotus materiālus izmantojām arī, iegūstot reģenerētu koku no dažādiem vietējiem avotiem. Piemēram, būvniecības laikā par lieku kļuvušo kokmateriālu izmantojām, lai darinātu soliņus, kas tagad atrodas vairākās ēkas vietās. Mēs arī sadarbojāmies ar vietējiem piegādātājiem, kas piedāvāja lietotus kokmateriālus. Tos mēs izmantojām, piemēram, sienas paneļiem velosipēdu novietnēs un grīdām Google Store telpās.

Fotogrāfs Marks Vikenss (Mark Wickens)

Veikala Google Store grīda ir veidota no lietotiem kokmateriāliem. Fotogrāfs Marks Vikenss (Mark Wickens).

Vēl viens no mūsu aprites dizaina mērķiem ēkai Gradient Canopy bija ieviest ambiciozas prasības būvgružiem, lai pēc iespējas izvairītos no materiālu sūtīšanas uz izgāztuvi. Līdz 2023. gada augustam esam no izgāztuvēm novirzījuši vairāk nekā 90% būvgružu, un, īstenojot slēgta cikla iniciatīvu sausajam sienas pārklājumam, mums izdevās no 2020. līdz 2022. gadam otrreiz pārstrādāt vairāk nekā 24 900 kilogramus ģipškartona atkritumu.

Turklāt sadarbojāmies ar klimata tehnoloģiju uzņēmumu Rheaply, kas izveidoja tiešsaistes apmaiņas platformu celtniecības materiāliem un citiem resursiem Sanfrancisko līča reģionā. Platformā Bay Area Reuse Marketplace šī reģiona uzņēmumi var par izdevīgām cenām piekļūt tādiem liekiem un lietotiem resursiem kā mēbeles, armatūra, aprīkojums un citi būvmateriāli. Mēs esam gatavi iepludināt liekos iegādātos materiālus no Gradient Canopy būvprojekta Rheaply tīklā, turklāt sadarbībā ar Rheaply plānojam paplašināt iekšējo materiālu atkārtotas izmantošanas procesu uzņēmumā Google. Lai atsevišķu projektu komandām nebūtu jāmeklē materiāli un jāsaskaņo grafiks apgrūtinošā procesā, mēs rodam jaunas iespējas racionalizēt savu atkārtotas izmantošanas procesu un padarīt aprites ekonomiku par normu.