Mēs cenšamies iekārtot funkcionālas un veselīgas darbvietas, kas arī rada pārsteiguma un prieka brīžus. Tā ir netveramā trešā dimensija, kas palīdz mums justies iesaistītiem, enerģijas pilniem un mierā ar sevi, atgādinot mums par kopīgo piederību cilvēcei. Māksla ir viens no veidiem, kā tvert šo humānistisko elementu. Kopš 2010. gada uzņēmumā Google esam ieviesuši vairākas mākslas programmas, tostarp mūsu iekšējo programmu GoogleArts, iniciatīvu Google Arts & Culture, kā arī programmu Artist in Residence.
Īpašā publiski pieejamo mākslas objektu programma apmeklētāju centrā Google Visitor Experience (Google jaunajā birojā Gradient Canopy) turpina šo tradīciju, integrējot mūsu plašo Mauntinvjū kopienu. Sešas mākslas instalācijas, kas izklaidus uzstādītas publiski pieejamajā laukumā un uz celiņiem, palīdz padarīt apmeklētāju centru Google Visitor Experience par dinamisku un pieejamu vietu ikvienam.
Šos mākslas darbus ir veidojuši mākslinieki no tuvām un tālām malām. Katra mākslas instalācija tika īpaši radīta tās apkārtnei, lai palīdzētu izveidot pulcēšanās vietas ap ēku un iepazīstinātu ar aizraujošu pieredzi, ko var sniegt māksla. Turklāt šie mākslas darbi ir veidoti, vadoties pēc Gradient Canopy cieši nospraustajiem mērķiem izmantot ilgtspējīgus un veselīgus materiālus: katra instalācija ir veidota pēc bezatkritumu saimniekošanas principiem no materiāliem, kas nesatur sarkanajā sarakstā ietvertās vielas (videi un cilvēka veselībai viskaitīgākās ķimikālijas). Tāpat kā materiāli, kas izmantoti ēkas iekšpusē un ārpusē, arī šo mākslas darbu radīšanai izvēlētie materiāli atbilst Materials Petal sertifikātam, ko projekts Gradient Canopy saņēmis Living Future Institute (ILFI) rīkotajā programmā Living Building Challenge (LBC).
Kad mēs veidojām Grand Canopy publiski pieejamās mākslas koncepciju, mūsu mērķis bija identificēt iesaistošu un rotaļīgu mākslu, lai padarītu ārējo laukumu par vietu, kurā gribētos arvien atgriezties un atklāt ko jaunu. Īsāk sakot, mēs vēlējāmies izstādīt mākslas objektus, kas līdzinātos nevis muzeja eksponātiem, bet gan pasākumā Burning Man redzētajiem darbiem. Pasākums tiek rīkots Nevadas tuksnesī Blekroksitijā — pilsētā, kura katru gadu tiek no jauna uzcelta un nojaukta. Pasākums ir pazīstams ar videi pielāgotām un fantāziju raisošām mākslas instalācijām. Meklējot partneri, kas palīdzēs īstenot laukuma mākslas objektu ieceres, mēs sadarbojāmies ar bezpeļņas organizāciju Burning Man Project, lai koordinētu kopienas vadītu mākslas atlases procesu. Viens no organizācijas Burning Man Project svarīgākajiem principiem ir kopienas iesaiste, un tas sakrita ar mūsu mērķi radīt publiski pieejamus mākslas darbus, kas būtu interaktīvi, iesaistoši un radītu kopīgas iespējas radoši izpausties.