Veidojot Bay View un Gradient Canopy, vēlējāmies radīt rosīgas un patīkamas vietas, kas var kļūt par ilgtspējīga dizaina paraugiem un sniedz labumu gan vietējām kopienām, gan Google. Mēs vienmēr cenšamies būs izpalīdzīgi kaimiņi. Tāpēc, veidojot Gradient Canopy kompleksu, mūsu mērķis bija radīt visiem pieejamas un patīkamas vietas, kur uzkavēties kaimiņiem, apmeklētājiem un Google darbiniekiem. Mūsu izpratnē tas nenozīmē tikai labāko darbvietu izveidi. Mēs vēlamies arī radīt jaunas iespējas veidot attiecības, kas sekmē mūsu vietējo kopienu izaugsmi.
Labiekārtošana
Designing vibrant places that respond to their local context and create benefits for everyone.
3 minūtes
Viena no sākotnējām skicēm ar Gradient Canopy publisko laukumu.
"“Mēs vaicājam, kā šīs vietas var labvēlīgi ietekmēt vidi un sabiedrību, kas tajās uzturas”,"
– Džo Van Belegems (Joe Van Belleghem), Google Globālās attīstības nodaļas vecākais direktors
Plānojot Gradient Canopy kompleksu, mēs rūpīgi pārdomājām, kā ēku iekļaut tās apkārtnē. Ap ēku un cauri 18 akru teritorijai vijas Green Loop ceļš ar joslām gājējiem un riteņbraucējiem. Šeit ikviens var baudīt vietējo ainavu un publiski pieejamos mākslas darbus, kas rotā ēkas ārējās publiskās zonas.
Pa kreisi no ēkas atrodas Čārlstonas parks, no kura apmeklētāji var nonākt Google Visitor Experience apmeklētāju centrā. Kaut kas saistošs šeit atradīsies ikvienam: varat pavadīt laiku kopā ar draugiem Cafe kafejnīcā, apmeklēt kādu pasākumu centrā Huddle, apskatīt produktus un pakalpojumus Google Store veikalā, atklāt vietējos uzņēmumus īslaicīgajā tirdzniecības vietā vai izpētīt laukumā pieejamos mākslas un programmēšanas objektus. Pasākumu centrā Huddle tiek īstenoti dažādi pasākumi un semināri, kas pievērš uzmanību vietējo bezpeļņas un kopienu organizāciju darbam. Huddle arī ir Mauntinvjū kompleksa un Nortbejšoras apkaimes sabiedriskais centrs.
No kopienas telpām var nokļūt lielā brīvdabas laukumā, kurā rīkosim apkaimes pasākumus un veidosim jēgpilnas attiecības starp kopienu un Google darbiniekiem. Laukumā vairākās vietās ikviens var aplūkot sešus mākslas darbus, kā arī ir pieejamas daudzas vietas pasēdēšanai.
Mauntinvjū vietējo ražotāju tirdziņā valda rosīga burzma.
Lai uzlabotu pārvietošanos Nortbejšoras apkaimē, kopā ar Mauntinvjū pašvaldību īstenojām projekta Čārlstonas transporta koridora (Charleston Transit Corridor) pirmā posma izbūvi, kas veicinās sabiedriskā transporta izmantošanu, uzlabos riteņbraucēju un gājēju drošību un atvieglos pārvietošanos Nortbejšoras apkaimē ar automašīnu. Gradient Canopy projekta ietvaros Charleston Road ielā līdzās kompleksam tika uzbūvēti divi sabiedriskā transporta mezgli. Šīs struktūras, kā arī ieplānotā Charleston Road un Shoreline Boulevard ielu autobusu josla uzlabos apkaimes transporta iespējas.
Čārlstonas transporta koridors ietver arī pasaules līmeņa riteņbraucēju un gājēju ceļus, tostarp IV klases norobežotos veloceliņus jeb velojoslas. Lai mudinātu biežāk izmantot velosipēdus, esam izveidojuši vairāk nekā 780 velosipēdu novietnes, kā arī ir pieejami skapīši un dušas.
Piezīme lasītājiem: šis raksts sākotnēji tika publicēts 2022. gada maijā, bet 2023. gada augstā tika ieviestas izmaiņas, kas atspoguļo jaunāko projekta informāciju.