Gradient Canopy teritorijā Google Visitor Experience pirmo reizi piedāvā apmeklētājiem svarīgu Google kultūras aspektu — ēdienu programmu. Jaunā Cafe @ Mountain View ir mūsu pirmā publiskā kafejnīca, kurā apmeklētāji var iegādāties ēdienu, atbalstot mūsu ilgtspējības prioritātes un planētas resursu saudzēšanas principus.
Kopš 1999. gada mūsu ēdienu programmai ir bijusi svarīga loma, veicinot tādas Google vērtības kā radošums, sadarbība un kopiena. Piedāvājot gardas, uzturvielām bagātas maltītes omulīgās telpās, mēs cenšamies atbalstīt saikni starp cilvēkiem un ideju apmaiņu. Mūsu maltītes ir iedvesmojušas neskaitāmus jaunievedumus — tostarp pakalpojumu Gmail, kas radies pusdienu sarunas laikā kādā no mūsu kafejnīcām.
Google ēdienu programma vienmēr ir bijusi saistīta ar kopienu — gan tās izveidē mūsu kompleksos, gan izvēloties sastāvdaļu piegādātājus un pagatavojot ēdienus sadarbībā ar plašākiem reģioniem. Viens no mūsu galvenajiem kulinārijas principiem ir rūpes par kopienu: mēs saprotam, ka lēmumiem, kurus pieņemam saistībā ar ēdienu, ir ievērojama ietekme Google kopienā un ārpus tās. Visos ēdienu programmas posmos — no ēdienkaršu izveides līdz piegādātāju izvēlei un pagatavošanas veidam — mēs arvien apdomājam to, kā varam pozitīvi ietekmēt vietējās piegādes ķēdes un planētu kopumā.
Mūsu ēdienu programma veicina tālredzīgas partnerattiecības un uz ilgtspējību vērstas iniciatīvas, kas var uzsākt pozitīvas pārmaiņas un pavērt ceļu nākotnei ar labāku pārtikas aprites sistēmu. Mēs sadarbojamies ar vietējiem piegādātājiem, lai kulināri radītu maltītes no vietējiem produktiem atbilstoši gadalaikiem. Mēs rūpīgi pārbaudām sastāvdaļu piegādātājus un sadarbojamies ar tiem, kuri atbilst mūsu vērtībām, tostarp ilgtspējībai, uzņēmumu īpašnieku daudzveidībai un kopienas labklājībai. Lai samazinātu radīto oglekļa dioksīda emisiju, mēs dodam priekšroku piegādātājiem, kuri nodarbojas ar reģeneratīvo lauksaimniecību, pārstrādā resursus un izmanto minimālu iepakojumu, kā arī, kad vien iespējams, izvēlamies vietējos, nevis ar aviotransportu piegādātus produktus. Tādējādi mēs rādām pārtikas un dzērienu nozarei atbildīgas prakses piemēru, kurā ir svarīgas rūpes par vidi un vietējiem ražotājiem.
Mēs ne tikai rūpīgi izvēlamies sastāvdaļu piegādātājus, bet arī atbilstoši ēdienu programmas diviem galvenajiem ilgtspējības aspektiem samazinām pārtikas izšķērdēšanu un izskaužam vienreiz lietojamos plastmasas izstrādājumus. Mēs zinām, ka katru gadu tiek izmesti 35% no visas pārtikas, kas saražota patēriņam cilvēku uzturā, t.i., vairāk nekā 60 miljardi kilogramu pārtikas. Lai atbalstītu Google ilgtspējības mērķus, 2025. gadā plānojam samazināt uz izgāztuvēm aizvestās pārtikas apjomu līdz nullei. Kā tas notiek? Mums ir triju pakāpju pieeja: novērst pārtikas izšķērdēšanu, izvēloties piegādātājus un iepērkot sastāvdaļas, uzlabot mūsu virtuves un kafejnīcas ar tehnoloģijām, lai samazinātu atkritumu daudzumu, kā arī lietderīgi izlietot lieko pārtiku vai pareizi to utilizēt. No 2014. gada līdz 2021. gadam mēs novērsām gandrīz 4,5 miljonu kilogramu pārtikas nonākšanu izgāztuvēs.
Mēs arī neatlaidīgi strādājam, lai samazinātu plastmasas atkritumu daudzumu mūsu virtuvēs un kafejnīcās. Mēs iepērkam sastāvdaļas vairumā un, kad vien iespējams, izvēlamies produktus ar novatorisku, minimālu iepakojumu. Produktu transportēšanai esam sākuši izmantot metāla stiepļu kastes. Esam arī pārdomājuši, kādas izmaiņas veikt jogurtu bārā: vienreiz lietojamo jogurta trauciņu vietā piedāvājam uzkodas no lielākām tvertnēm, lai atkritumu plūsmā nenonāktu vienreizējais iepakojums.