Labu kaimiņu attiecību veidošana

Alphabet un Google galvenā finansiste, prezidente un ieguldījumu nodaļas vadītāja Rūta Porata (Ruth Porat) stāsta, kā projekta visaptverošais dizains saskan ar kopienas vajadzībām.

5 minūtes

"Izcils dizains nekad nav tikai viena lieta. Tas ietver vispusīgu, visaptverošu un lietotājam draudzīgu pieeju. Šāda pieeja rada vietu, kurā sadarbība norit ērti gan klātienē, gan virtuāli."

– Alphabet un Google finanšu direktore, prezidente un ieguldījumu nodaļas vadītāja Rūta Porata (Ruth Porat)

Kāda ir jūsu personīgā saistība ar Mautinvjū pilsētu un tās apkārtni?

Es uzaugu Paloalto, bet vispirms bērnībā pārcēlos no Apvienotās Karalistes uz Keimbridžu (Masačūsetsā). Mans tēvs bija fiziķis Stenforda Universitātes Lineārā paātrinātāja centrā. Viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc viņš izlēma ar ģimeni pārcelties šurp, ir dzīvīgums, intelektuālā zinātkāre un mērķis sasniegt to, kas vēl nekad nav izdarīts, piemēram, uzbūvēt Stenforda Universitātes atomu sašķaidītāju. Šis dzīvīgums ir ļoti vērsies plašumā, kopš tēvs ar mums pārcēlās šurp.

Google and Alphabet finanšu direktore Rūta Porata COP26 konferencē Glāzgovā, Skotijā.

Vai varat mums pastāstīt vairāk par to, ar ko šis reģions ir tik īpašs?

Inovāciju kultūra šeit neatstāj nevienu vienaldzīgu un vienmēr ir galvenā sarunas tēma. Gandrīz katram ir dziļa apņemšanās mainīt pasauli — tas motivē mūs uzņēmumos Google un Alphabet, un, manuprāt, tas pats motivē daudzus citus, kas izvēlas šeit dzīvot un strādāt. Ielejā pastāv motivācija radīt tādu nākotni, kādu ceram sagaidīt, un es domāju, ka tāpēc tā ir viena no īpašākajām vietām pasaulē.

Kāda ir Google saikne ar Mautinvjū?

Uzņēmuma Google mītne ir bijusi Mautinvjū kopš 1999. gada, un mēs paredzam, ka būsim šeit vēl daudzus gadus. Google izvēlējās Mautinvjū kā savu galveno mītnes vietu, jo mums patīk viss, kas saistīts ar atrašanos šeit. Mums patīk Sanfrancisko līča skaistums, universitāšu tuvums, ģimenei draudzīgā vide un iespēja strādāt pilsētā Silīcija ielejas sirdī.

Daudzi no mūsu darbiniekiem gan dzīvo, gan strādā Mautinvjū, un kā uzņēmums mēs uzskatām, ka ir ļoti svarīgi būt labam kaimiņam. Gadu gaitā esam ieguldījuši miljoniem dolāru kopienā, piešķirot dāvinājumus Mautinvjū Izglītības fondam (STEM izglītības atbalstam), finansējumu Mautinvjū elektroautobusu tīklam Mountain View Community Shuttle, dāvinājumus bezpajumtniecības intervences un profilakses pakalpojumiem un finansējumu ekoloģiskas atjaunošanas projektiem, piemēram, Čārlstonas aiztures baseinā, un tie ir tikai daži piemēri.

Turklāt mēs ļoti lepojamies, ka Google darbinieki katru gadu tūkstošiem stundu veic brīvprātīgo darbu Mautinvjū organizācijās, piemēram, Mautinvjū Kopienas pakalpojumu aģentūrā, velosipēdu atjaunošanas organizācijā Silicon Valley Bicycle Exchange, Mautinvjū skolās un izcilajā Datoru vēstures muzejā.

Kā Gradient Canopy un Bay View turpina Google ilgstošās attiecības ar šo reģionu?

Gradient Canopy ir mūsu pirmais pilnīgi jaunas ēkas celtniecības projekts Mautinvjū pilsētā, un mēs ilgi un rūpīgi pārdomājām, kā vislabāk palīdzēt sasniegt pilsētas vīziju par Nortbejšoras apkaimes nākotni. Projektā Gradient Canopy no jauna apsvērām darbavietas būtību, izmantojot pārdomātu dizainu, kas ļauj kopienai justies laipni gaidītai, ir harmoniski integrēts ar dabas vidi, rada pilsētai labu ekonomisku vērtību un arī atbalsta mūsu darbiniekus, kuriem patīk dzīvot un strādāt Mautinvjū.

Jau kopš pirmspandēmijas laikiem daļa no Google darba telpu valdzinājuma ir bijusi tāda, ka šīs telpas ir veselīgas, ilgtspējīgas un funcionālas un tajās mazlietiņ ir iebūvēta Google uzņēmuma kultūra. Izcils dizains rada telpu, kurā cilvēki vēlas atrasties, un to pierāda fakts, ka gandrīz puse no mūsu darbaspēka visā pasaulē brīvprātīgi atgriezās birojos, kad tos droši atkal atvērām. Tagad, ceļot jaunas ēkas, varam piedāvāt daudzus no šiem mērķiem un gūtajām mācībām vietējai kopienai. Mēs ļoti pievēršam uzmanību tam, kā šīs telpas var piesaistīt kopienu un veidot noturību un labākus veselības rādītājus.

Skice ar Beivjū pasākumu centra vestibilu, no kurā redzama ainava ar NASA vēja tuneli fonā.

Vai varat pastāstīt vairāk par to, kā Google definē izcilu dizainu?

Izcils dizains nekad nav tikai kaut kas viens. Tas ietver vispusīgu, visaptverošu un lietotājiem draudzīgu pieeju. Šajā pieejā ir apvienotas iespējas draudzīgi sarunāties, mācīties, sadarboties un koncentrēties. Tādējādi tiek radītas vietas, kur sadarbība norit ērti gan klātienē, gan virtuāli.

Kā tas izpaužas konkrētās idejās, kuras ir Bay View un Gradient Canopy dizaina pamatā?

Biroju dizainā jau no pirmsākumiem vadījāmies pēc Google dibinātāju moto: “Jākoncentrējas uz lietotāju, un viss pārējais izdosies.” Šim projektam izmantojām gadu gaitā ievāktus pētniecības datus un zinātnes atziņas par to, kas palīdz darbiniekiem strādāt visproduktīvāk un visradošāk.

Pirmā ideja, ko mēs izmēģinājām, bija biroja izvēršana ar iekšpusi uz āru — otrādas attiecības starp koncentrēšanās un sadarbības telpām un to attiecībām ar atklātu vai slēgtu telpu. Tas nozīmē, ka pārejam no atklātā telpā izvietotiem rakstāmgaldiem, kuri rada izaicinājumus koncentrētam darbam, uz noslēgtiem stūrīšiem. Spektra pretējā galā mēs pārejam no noslēgtām sapulču telpām uz plašāku tādu sadarbības telpu klāstu, kuras ir atklātākas un pielāgojamas atbilstoši komandas sadarbības veidiem. Saprotams, ka šajās sadarbības telpās svarīgas ir tehnoloģijas, lai kolēģi, kas strādā attāli, varētu piedalīties vienlīdzīgi. Tā kā minētie koncentrēšanās stūrīši atrodas tuvu dinamiskām komandas sadarbības telpām, cilvēki pēc vajadzības var ātri pāriet starp šiem telpu veidiem.

Otrā stāva skice ar komandu darba zonām.

Nākamā ideja ir saistīta ar biofīlijas principu labvēlīgo ietekmi uz apziņu. Mēs jau gadiem strādājam pie biofīlā dizaina izmantošanas savos birojos, ienesot tajos tādus svarīgus dabas aspektus kā veselīgi materiāli, dabiski materiāli, ornamenti, skaņu ainavas, komfortabla temperatūra, pielāgojama gaisa plūsma un diennakts ritmam atbilstošs apgaismojums.

Lai gan daži varētu uztvert šos biofīlijas vai gaisa kvalitātes pasākumus kā izšķērdību, ir arī finansiāli iemesli ieviest darbavietā vairāk dabas un veselīgu gaisu. Tas viss ir paredzēts, lai uzlabotu cilvēku dzīvi, un, kad darbinieki ir veseli, laimīgi un spējīgi strādāt ar maksimālu atdevi, ieguvēji ir visi — arī uzņēmums.

Kā tas viss ir saistīts ar Google plašākajiem mērķiem uz kopienu vērstas attīstības jomā?

Mūsu mērķis ir veidot attiecības un integrēties vietējā kopienā, iekārtojot dzīvīgas pirmā stāva telpas atbilstoši to kopienu garam, kurās strādājam un dzīvojam. Mēs saskatām ilgtermiņa ieguvumus, ko sniedz ieguldījumi gan mūsu, gan kopienas vērtībām atbilstošās vietās.

Sākotnēji publicēts 2022. gada maijā