Міська природа

Примножуємо біорізноманіття навколо Gradient Canopy.

3 хвилини

Квіти червоної гречки й суничник Мензиса поблизу Gradient Canopy. Автор фотографії: Марк Вікенс.

Ми прагнули створити на території кампуса багатогранний еколандшафт, який приноситиме користь як для планети, так і для людей. Здорові й розмаїті екосистеми та ландшафти сприяють біорізноманіттю, допомагають підвищити екологічну стійкість і позитивно впливають на здоров’я людей. Саме тому під час розробки проекту Gradient Canopy ми зосередилися на відновленні біорізноманіття типових для цього регіону екосистем.

Ми використали зелену зону площею понад 1,6 гектара, де розташовано кампус Gradient Canopy, щоб відтворити елементи раніше поширених у Кремнієвій долині екосистем, зокрема дубових лісів, вербових гаїв, заростей чапаралю й полів. Основу цього природного ландшафту майже повністю становлять місцеві види, зокрема близько 400 дерев і численні рослини, корисні для комах-запилювачів, наприклад ваточник, деревій звичайний і полин. Наша мета – відродити екологічну спадщину регіону й підтримувати комфортні умови для людей, водночас дбаючи про процвітання, функціональність і біорізноманіття навколишнього середовища.

Деревій звичайний і монардела поблизу Gradient Canopy

Деревій звичайний і монардела поблизу Gradient Canopy. Автор фотографії: Марк Вікенс.

Ключовою частиною стратегії екологічного розвитку в кампусі Gradient Canopy є один конкретний вид дерев – дуби. Колись ці величні дерева, які є характерною окрасою каліфорнійського ландшафту, панували в усій Кремнієвій долині. Місцеві дуби не лише стійко переносять посуху та пожежі, а й допомагають протидіяти забрудненню повітря, поглинаючи вуглець з атмосфери. Крім того, дубові ліси слугують домівкою для понад 2000 інших видів рослин і більше ніж 5000 видів комах, що робить їх найбільш біорізноманітною екосистемою Каліфорнії. Сотні видів птахів, ссавців і інших диких тварин шукають їжу й притулок у тіні розлогих дубових лісів.

За підтримки місцевих науковців ми розробили для кампуса план озеленення, який включає дуби й інші місцеві види дерев, такі як каштани, явори й верби. Щільні зелені насадження допомагають створити серед антропогенного ландшафту природні екокоридори й запобігти появі теплових островів.

Підліском для масиву дерев у Gradient Canopy слугують місцеві види рослин, які утворюють природне середовище для таких комах-запилювачів, як метелики й бджоли, а також птахів. Частина ділянки призначена для підтримки популяції метеликів-монархів. Ми застосовуємо найкращі наукові інструменти, щоб у правильних пропорціях висаджувати кущі ваточника, у яких комахи відкладають яйця, а потім живуть личинки, і квіти, що допомагають метеликам набиратися сил перед тривалим перельотом.

На території кампуса Gradient Canopy ми поєднали рослини, які приваблюють комах-запилювачів, із садовими грядками й бджолиними вуликами відповідно до вимог програми Living Building Challenge щодо розвитку міської агрокультури, метою якої є забезпечення доступу до свіжих продуктів місцевого виробництва. На цих грядках ми вирощуємо овочі й фрукти для наших кав’ярень і кулінарних курсів, які проводяться для працівників компанії Google. У такий спосіб ми також показуємо, як покращити виробництво місцевих харчових продуктів завдяки садівництву й озелененню.

Клумби поблизу Gradient Canopy.

Клумби поблизу Gradient Canopy.

Крім того, за підтримки неприбуткової організації Planet Bee Foundation, яка опікується вуликами Google у Маунтін-В’ю, ми встановили на території кампуса три вулики. Перш ніж зробити це, ми дослідили, які ландшафтні зміни можна внести, щоб створити комфортні умови як для немісцевих медоносних бджіл, так і для місцевих видів. Результати цих досліджень і надалі допомагатимуть нам ефективніше інтегрувати колонії немісцевих медоносних бджіл у дизайн природних еколандшафтів, щоб підвищувати їх біорізноманіття й сприяти виробництву місцевих харчових продуктів.

Природно-урбаністичний дизайн кампуса Gradient Canopy створено завдяки екологічній програмі Google, яку ми запустили у 2014 році, щоб утілювати передові наукові дослідження в розробці наших відкритих локацій. Gradient Canopy – це один із ключових компонентів загального бачення компанії Google щодо того, як наші кампуси можуть сприяти біорізноманіттю й підтримувати довкілля.