Переосмислення матеріалів

Намагаємося повторно використовувати матеріали, щоб менше шкодити довкіллю.

5 хвилин

Автор фотографії: Марк Вікенс.

Скульптура "Допитливий", створена митцями студії Mr & Mrs Ferguson Art, – це величезний ведмідь гризлі, хутро якого зроблене з понад 160 000 монет. Автор фотографії: Марк Вікенс.

Шлях до чистішого й здоровішого майбутнього починається з невеликих, але щоденних змін. Ми прагнемо менше шкодити довкіллю й відповідальніше використовувати енергію, воду та інші природні ресурси. Тому, проектуючи Gradient Canopy, ми спиралися на принципи безвідходного виробництва, щоб скоротити споживання обмежених природних ресурсів. Безвідходні технології передбачають використання цілої низки перероблених і відновлених ресурсів, завдяки чому матеріали можуть слугувати якомога довше.

У Gradient Canopy встановлено понад 30 об’єктів із відновлених матеріалів. Серед них – перероблена деревина, кріплення для велосипедів, шафки, килими й плитка, які в іншому разі потрапили б на звалище. Ми вибирали нетоксичні й екологічно відновлювані матеріали, завдяки чому будівля отримала сертифікат Materials Petal у межах програми Living Building Challenge від некомерційної організації International Living Future Institute.

Враховуючи розмір будівлі, нам довелося розробити кілька стратегій для придбання відновлених матеріалів у потрібному обсязі. Наприклад, знайти потрібну кількість переробленої плитки, килимів або інших матеріалів, які підходили б за розміром, кольором і якістю під дизайн-проект, досить проблематично.

Головна наша стратегія полягала в тому, щоб знайти застосування матеріалам, що зберігаються на власних складах Google. Це надлишки нових будівельних матеріалів, які не було використано в попередніх проектах, а також матеріали, прибрані з будівель перед їх демонтуванням. Маючи основні матеріали, ми змогли дати другий шанс старому підлоговому покриттю, стійкам для велосипедів, керамічній плитці й звукоізоляційним панелям для стелі.

Крім того, ми використовували перероблену деревину з різних місцевих джерел. Наприклад, з дощок, що залишилися після будівництва, виготовлено лавки, розставлені в приміщенні. Ми також закуповували перероблену деревину в місцевих компаній і використали її, зокрема, для настінних панелей у сховищі для велосипедів і оздоблення підлоги в магазині Google Store.

Автор фотографії: Марк Вікенс

Підлогу в магазині Google Store зроблено з переробленої деревини. Автор фотографії: Марк Вікенс.

У межах безвідходного проектування в Gradient Canopy ми також намагаємося за можливості не вивозити будівельне сміття на полігони. Станом на серпень 2023 року на полігони не потрапило понад 90% будівельного сміття. Крім того, з 2020 до 2022 року нам вдалося переробити понад 250 000 тонн гіпсокартонних відходів.

Ми також співпрацювали з компанією Rheaply, яка спеціалізується на кліматичних технологіях. Вона створила онлайн-платформу для вторинного продажу будівельних і інших матеріалів у районі затоки Сан-Франциско. Завдяки майданчику Bay Area Reuse Marketplace місцеві компанії можуть отримати доступ до залишкових і вторинних ресурсів та придбати за вигідними цінами меблі, інструменти, обладнання й інші будівельні матеріали. Ми плануємо не лише постачати для компанії Rheaply надлишки матеріалів, придбаних у Gradient Canopy, але й покращувати разом із ними наш процес повторного використання внутрішніх матеріалів у Google. Пошук окремими проектними командами матеріалів і узгодження строків займає багато часу й ресурсів, тому ми намагаємося знайти нові способи оптимізації процесу повторного використання й стандартизувати принцип безвідходності.