Для нас було надзвичайно важливо вибрати нетоксичні й екологічно відновлювані матеріали для зведення будівлі Gradient Canopy, відзначеної сертифікатом Materials Petal у межах програми Living Building Challenge від некомерційної організації International Living Future Institute. Саме тому ми досліджували різні способи використання заготованої на принципах сталості довкілля багатошарової деревини – відновлюваного ресурсу, що сприяє секвестрації вуглецю.
Цей матеріал отримують шляхом спресовування шарів деревини й використовують для зведення колон, балок, стін, підлоги й дахів, що дає змогу зменшити викиди вуглецю порівняно з традиційними підходами до будівництва. Ураховуючи ці переваги, ми широко використовували багатошарову деревину для облаштування цієї будівлі й спиралися на отриманий досвід, розробляючи інші проекти Google.
Уже деякий час ми цікавилися потенціалом багатошарової деревини як біофільного матеріалу, за допомогою якого можна створити безпечніший, продуктивніший і візуально привабливий робочий простір. Біофільний дизайн передбачає інтегрування природних матеріалів, щоб робити перебування в приміщеннях комфортнішим. Використання в інтер’єрі відкритих дерев’яних поверхонь не лише зменшує потребу в додаткових матеріалах (наприклад, фарбі чи лаку), а й дає людям змогу відчувати зв’язок із природою, навіть перебуваючи в приміщенні. Розробляючи проект Gradient Canopy, спершу ми дослідили можливість виготовлення всіх конструкційних елементів будівлі з багатошарової деревини. З’ясувалося, що цей матеріал не підходить для споруд таких масштабів, однак ми знайшли способи виготовити з нього певні структурні елементи інтер’єру.
У будівлі Gradient Canopy використовуються елементи з поперечноклеєної деревини (ПКД) – різновиду багатошарової деревини, що виготовляється шляхом склеювання кількох шарів пиляного дерев’яного бруса для покращення його структурної жорсткості. Спершу ми використовували ПКД як опалубку (форму, у яку заливається бетон) для бетонних підлог другого рівня, оскільки вона забезпечує міцність композитного матеріалу. Зазвичай після застигання бетону плити ПКД демонтують і утилізують, однак ми інтегрували матеріал у такий спосіб, щоб залишити його на місці й використовувати як відкриту дерев’яну стелю першого поверху й огородження внутрішніх двориків. Крім того, з дерева виготовлено двері й дверні коробки в усій будівлі, зокрема в приміщеннях для проведення зустрічей і конференц-залах. Ми зосередилися на тому, щоб використовувати будівельні матеріали з безпечнішим хімічним складом і створити в приміщенні здоровий мікроклімат, тому знайшли постачальника, який звів усі дверні конструкції відповідно до вимог сертифікації Declare Label.