Безпечні матеріали

Використовуємо в будівництві нетоксичні матеріали й дбаємо про здоров’я співробітників.

5 хвилин

Автор фотографії: Іван Баан для Google.

Вид згори на дах Gradient Canopy й Google Visitor Experience із сонячними панелями у формі драконячої луски. Автор фотографії: Іван Баан для Google.

Ми десятиліттями досліджували, як зробити інтер’єри якомога екологічнішими. Створення безпечного робочого середовища від початку було нашим пріоритетом. На зорі компанії Google її засновники вимірювали якість повітря в наших перших офісах за допомогою портативних аналізаторів запиленості, а за роки роботи ми перевірили тисячі різних матеріалів на токсичність, щоб не забруднювати модернізовані нами інтер’єри. Ми пишаємося, що будівля Gradient Canopy є однією з найбільших проектів, які отримали сертифікат Materials Petal у межах програми Living Building Challenge від неприбуткової організації International Living Future Institute. Мета цієї програми – заохочувати до прозорого використання нетоксичних і екологічно відновлюваних матеріалів.

Для проектів Gradient Canopy й Google Visitor Experience ми обирали матеріали, які не шкодять довкіллю й здоров’ю людей. Усе, що використовувалося в будівлі, було перевірено на наявність хімічних речовин із червоного списку програми Living Building Challenge (LBC), які несуть найбільшу небезпеку для природи й людей. Загалом під час зведення Gradient Canopy ми перевірили понад 8000 різних матеріалів, залучаючи допомогу виробників, щоб разом сприяти прозорим процесам у будівельній галузі.

Ми використовуємо безпечні матеріали не лише в інтер’єрі Gradient Canopy й для облаштування робочих місць працівників компанії Google. Екологічна сировина застосовується й за межами будівлі, зокрема в шести загальнодоступних мистецьких об’єктах на прилеглій території. Ми дбаємо про здоров’я мешканців сусідніх громад, тому ретельно формуємо мережу постачання й ураховуємо строк експлуатації будівельних матеріалів. Усе, що ви бачите й чого можете торкнутися, наприклад килими й стіни, а також такі непомітні речі, як покриття вікон і теплоізоляція, зроблено з ретельно підібраних матеріалів від виробників, які дбають про безпеку своїх товарів.

Іван Баан для Google.

У всій будівлі використовуються безпечні матеріали, наприклад панелі з поперечно-клеєної деревини, віконне й килимове покриття, гіпсокартон тощо. Автор фотографії: Іван Баан для Google.

Наша ініціатива не обмежується самою будівлею і матеріалами, з яких її створено. Команда Gradient Canopy прагне змінювати будівельну галузь на краще, тому заохочує виробників запроваджувати сертифікацію Declare для їхніх лінійок товарів, зокрема для тих сфер і категорій, у яких склад та походження матеріалів здебільшого не оприлюднювалися. Ця сертифікація надає чітку й докладну інформацію про будівельний матеріал, зокрема про те, що він не містить хімічних речовин із червоного списку LBC і був отриманий екологічним способом. Наприклад, багато використаних у будівлі дерев’яних дверей і рам, які раніше не мали сертифіката Declare, отримали його саме в процесі роботи над цим проектом.

Автор фотографії: Марк Вікенс

Інсталяція "Ґо" від студії Hou de Sousa виготовлена з безпечного пластику й має сертифікат Declare. Автор фотографії: Марк Вікенс.

Намагаючись використовувати безпечні матеріали для проекту Gradient Canopy, ми усвідомили, що є частиною значно ширшої системи виробників і ресурсів. Щоб дотримуватися високих стандартів LBC щодо якості матеріалів, уся команда проекту мала узгоджувати свої цілі й адаптувати звичні процеси та методи до неординарних рішень. Співпрацюючи з дизайнерами, виробниками, субпідрядниками, продавцями й будівельниками, учасники команди призвичаїлися до прозорих методів і процедур, а також багато чому навчилися одне в одного. Тепер ці спеціалісти займаються іншими проектами в регіоні й по всій країні, де зможуть застосовувати свій величезний досвід із підбору екологічних матеріалів і роботи з ними.