Добросусідство

Рут Порат, президентка, інвестиційна й фінансова директорка Alphabet і Google, розповідає, як загальний дизайн проекту вписується в контекст життя спільноти.

5 хвилин

"Хороший дизайн ніколи не обмежується чимось одним – це завжди має бути цілісний і комплексний підхід із думкою про користувачів. Так створюються простори, де зручно співпрацювати офлайн чи онлайн."

– Рут Порат, президентка, інвестиційна й фінансова директорка Alphabet і Google

Що вас особисто зв’язує з районом Маунтін-В’ю і його околицями?

Моє дитинство пройшло в Пало-Альто. Ми переїхали туди з Великобританії через Кембридж, штат Массачусетс. Мій батько працював фізиком у Стенфордському центрі лінійних прискорювачів. Однією з головних причин, чому він вирішив перевезти всю сім’ю сюди, була його енергійність, допитливість і бажання робити щось принципово нове. Наприклад, будувати Стенфордський атомний колайдер. І після переїзду ця жага до новизни тільки зростала.

Фінансова директорка Google і Alphabet Рут Порат на конференції COP26 у Глазго (Шотландія).

Можете розповісти більше про те, що такого особливого в цьому регіоні?

Культура інновацій тут надзвичайно популярна й завжди в центрі уваги. Майже в кожного з нас є глибоке прагнення змінити світ на краще. Саме це мотивує співробітників Google і Alphabet, а також багатьох інших, хто вирішив жити й працювати тут. У Долині панує жага творити майбутнє нашої мрії, і я думаю, що це робить її одним із найунікальніших місць на планеті.

Що пов’язує Google із Маунтін-В’ю?

З 1999 року Google вважає Маунтін-В’ю своїм домом, і ми впевнені, що залишимося тут на довгі роки. Компанія Google вибрала Маунтін-В’ю для розташування своєї штаб-квартири, тому що в цьому місці нам подобається все – краса затоки, близькість до університетів, дружня сімейна атмосфера й можливість працювати в місті в самому серці Кремнієвої долини.

Багато наших співробітників живуть та працюють у Маунтін-В’ю, і ми вважаємо нашу компанію гарним сусідом. Протягом багатьох років ми інвестували мільйони доларів у розвиток спільноти, зокрема надавали гранти Освітньому фонду Маунтін-В’ю на підтримку освіти в галузях STEM, фінансували трансфер у Маунтін-В’ю, підтримували програми допомоги й запобігання бездомності, а також реалізували проекти з охорони довкілля, як-от відновлення Чарльстонського водосховища, і багато іншого.

І ми дуже пишаємося тим, що щороку співробітники компанії Google працюють тисячі годин на волонтерських засадах в організаціях Маунтін-В’ю, серед яких Агентство соціальних послуг Маунтін-В’ю, Центр обміну велосипедами в Кремнієвій долині, школи Маунтін-В’ю і унікальний Музей історії комп’ютерних технологій.

Як Gradient Canopy й Бей-В’ю продовжують багаторічну історію Google у цьому регіоні?

Gradient Canopy – це наш перший будівельний проект у Маунтін-В’ю. Ми довго й ретельно обмірковували його реалізацію, щоб він відповідав баченню міста щодо майбутнього району Норт-Бейшор. Gradient Canopy змінює уявлення про робоче місце завдяки продуманому дизайну, який відзначається комфортом і гармонійно інтегрується з природним середовищем. Крім того, проект є економічно цінним для міста, а також підтримує співробітників, які люблять жити й працювати в Маунтін-В’ю.

Ще до початку пандемії робочі зони Google відзначалися безпечністю, екологічністю й функціональністю, з вкрапленими елементами культури Google. Завдяки продуманому дизайну в нашому офісі хочеться працювати, про що свідчить той факт, що майже половина наших співробітників по всьому світу добровільно прийшли на роботу після того, як наші офіси знову відкрилися. Тепер завдяки новим проектам ми можемо поділитися нашими ініціативами й досвідом із місцевою спільнотою. Передусім ми прагнемо зацікавити людей, підвищити екологічну стійкість і покращити стан здоров’я працівників.

Відрисовка вестибюлю конференц-центру Бей-В’ю і виду з його вікна на вітровий тунель НАСА.

Можете розповісти більше про те, що Google вважає "хорошим дизайном"?

Хороший дизайн ніколи не обмежується чимось одним – це завжди має бути цілісний і комплексний підхід із думкою про користувачів. Він поєднує в собі можливості для спілкування, навчання, співпраці й зосередженої роботи. Так створюються простори, де зручно співпрацювати офлайн чи онлайн.

Як цей підхід утілився в конкретні ідеї, що лежать в основі дизайну Бей-В’ю і Gradient Canopy?

Із самого початку в розробці дизайну офісів Google ми керувалися девізом засновників: "Користувач понад усе". В основу цього проекту лягли багаторічні дослідження й наукові дані про те, що найкраще мотивує працівників бути продуктивними й креативними.

Перша втілена ідея полягала в тому, щоб "вивернути офіс навиворіт" – ми змінили звичне уявлення про баланс між зонами зосередження й спільної роботи, а також між відкритим і закритим простором. Це означає, що ми переходимо від відкритих робочих місць, де буває важко зосередитися, до закритих куточків. З іншого боку, ми переходимо від закритих переговорних кімнат до ширших відкритих просторів для спільної роботи, які також можна адаптувати відповідно до характеру діяльності команди. Очевидно, що технології відіграють важливу роль у цих спільних просторах, щоб забезпечити повноцінну участь для колег, які працюють віддалено. Завдяки таким куточкам для зосередження поруч із динамічними просторами для команд працівники можуть легко переключатися між різними типами роботи.

Відрисовка другого поверху, де багато команд працюють поруч одна з одною.

Наступна ідея стосується когнітивних переваг біофілії. Ми багато років працювали над інтеграцією біофільного дизайну в наші офіси, запозичуючи основні елементи в природи. Зокрема, ми використовувати безпечні для здоров’я і натуральні матеріали й структури, а також брали до уваги звуковий ландшафт, тепловий комфорт, керований повітряний потік і циркадне освітлення.

І хоча дехто може вважати такі елементи біофільного дизайну або заходи з покращення якості повітря надмірними, у цього є і економічна вигода. Усе це спрямовано на покращення життя людей, а коли працівники здорові, щасливі й здатні виконувати свою роботу якнайкраще, у виграші залишаються всі, включно з компанією.

Як усе це пов’язано з глобальними цілями Google щодо суспільного розвитку?

Наша мета полягає в тому, щоб налагодити зв’язки й інтегруватися в місцеву спільноту. Саме тому ми створюємо сучасні простори на перших поверхах, утілюючи дух спільнот, де ми працюємо й живемо. Ми вважаємо, що інвестиції в місця, які б відображали наші цінності й цінності спільноти, є дуже вигідними в довгостроковій перспективі.

Уперше опубліковано в травні 2022 року