Пут ка чистијој и здравијој будућности почиње малим одлукама које доносимо сваког дана. Зато непрестано трагамо за начинима да имамо позитиван утицај на животну средину и будемо још одговорнији у коришћењу енергије, воде и других природних ресурса. У Gradient Canopy-у смо зато одлучили да дизајнирамо зграду у складу са принципима циркуларног дизајна, што помаже у смањењу потражње за ограниченим природним ресурсима. Циркуларни дизајн има за циљ да одржи материјале у употреби што је дуже могуће, због чега смо у зграду укључили велики број рециклираних и обновљених материјала.
У Gradient Canopy-ју смо поставили више од 30 производа од рециклираних материјала широм зграде. Ту спадају обновљено дрво, сталци за бицикле, ормари, теписи и плочице који би иначе отишли на депонију. Укључивање рециклираних материјала у овом обиму помогло је да зграда добије сертификат Materials Petal у оквиру програма Living Building Challenge (LBC) института International Living Future Institute (ILFI), који има за циљ да помогне у стварању економије материјала која је нетоксична, еколошки обновљива и транспарентна.
Због величине зграде смо морали да развијемо неколико стратегија за набавку обновљених материјала у обиму који је имао смисла. На пример, набавка ствари као што су рестауриране плочице или тепих била је сложена јер је дизајн захтевао велики обим, а материјали су морали да буду усклађени по димензијама, боји и материјалности у целој згради.
Кључна стратегија коју смо користили била је поновна употреба предмета из складиштеног материјала у Google-у. То значи да смо прегледали сопствени складишни материјал, укључујући вишак нових материјала који нису коришћени на претходним пројектима, као и ствари које су уклоњене из зграда пре демолирања. Прегледали смо материјал и укључили рестауриране тепихе, стативе за бицикле, керамичке плочице и акустичне плафонске плоче.
Још један начин на који смо инкорпорирали рециклиране материјале је коришћење обновљеног дрвета из различитих локалних извора. На пример, користили смо дрво уклоњено током изградње да бисмо правили клупе којих има по целој згради. Такође смо се обратили локалним продавцима за обновљено дрво које смо користили, на пример, за зидне панеле у просторима за остављање бицикала и под у Google Store продавници.