Prizadevamo si ustvariti funkcionalno in zdravo delovno okolje, ki v določenih trenutkih zagotavlja tudi presenečenje in užitek. Ta nematerialna tretja dimenzija nam pomaga, da čutimo pripadnost, da smo polni energije in nam je udobno, saj nas spominja na našo skupno človečnost. Umetnost je zabaven način za izkoriščanje te človeške komponente. Z letom 2010 smo pri Googlu uvedli več umetniških programov, vključno z internim programom GoogleArts Program, pobudo Google Arts & Culture ter programom Artist in Residence Program.
V izkušnji Google Visitor Experience (v Googlovi novi pisarni Gradient Canopy) namenski javni umetniški program širi tak način razmišljanja na celotno skupnost Mountain Viewa. Po javno dostopnih trgu in sprehajalnih poteh je razporejenih šest umetniških del, zaradi česar je izkušnja Google Visitor Experience živahna in prijetna za vse.
Avtorji umetniških del so umetniki od blizu in daleč, vsako pa je bilo zasnovano posebej za posamezno mesto. Njihov namen je pomagati vzpostaviti zbirališča okrog stavbe in ponujajo možnosti za igrivo preživljanje časa. Umetniška dela poleg tega uresničujejo stroge cilje stavbe Gradient Canopy glede trajnostnosti in zdravju prijaznih materialov, saj vsebujejo le materiale, ki niso na rdečem seznamu (tj. izogibajo se sestavinam, ki najbolj ogrožajo človeško in okoljsko zdravje), in podpirajo prizadevanja za preprečevanje nastajanja odpadkov. Tako kot materiali, ki smo jih uporabili v stavbi in na njej, tudi umetniška dela prispevajo k prizadevanju sodelujočih pri projektu Gradient Canopy za pridobitev certifikata Materials Petal v okviru programa Living Building Challenge (LBC) inštituta International Living Future Institute (ILFI).
Pri oblikovanju koncepta javno dostopnih umetniških del pri projektu Gradient Canopy je bil naš glavni cilj poiskati privlačna, domiselna dela, s katerimi bi zunanji trg postal mesto, ki bi ga ljudje želeli vedno znova obiskovati in raziskovati. Če poenostavimo, je bila naša želja predstaviti umetnost, ki bi bolj kot na muzej spominjala na stvaritve, kot denimo na dogodku Burning Man v mestu Black Rock City, začasnem mestu v puščavi v Nevadi, ki je znano po evokativnih umetniških instalacijah, značilnih za to lokacijo. Ko smo iskali partnerja, ki bi nam pomagal vdihniti življenje umetniškim delom na trgu, smo se za koordinacijo postopka izbora umetniških del v sodelovanju s skupnostjo obrnili na neprofitni projekt Burning Man. Projekt Burning Man je močno zavezan vključevanju skupnosti, kar se odlično sklada z našim ciljem ustvarjanja interaktivne umetnosti v javnih prostorih, ki spodbuja sodelovanje in ponuja priložnost za skupno ustvarjalno izražanje.