Od ustanovitve Googla trdno verjamemo, da je uspeh podjetja v rokah naših zaposlenih. Zato se osredotočamo na oblikovanje prostorov, ki spodbujajo zadovoljstvo zaposlenih pri Googlu in skupno dobro počutje. V stavbi Gradient Canopy se ta miselnost, osredotočena na uporabnika, odraža tudi v eni od najpomembnejših oblikovalskih zamisli, ki smo jih uporabili pri organizaciji notranjega prostora: razdelitvi stavbe na samo dve nadstropji. Tukaj so pisalne mize in skupinski prostori na zgornji ravni, serija notranjih »dvorišč« pa jih povezuje s prostori za sprostitev in druženje v pritličju, kjer so sejne sobe, dvorišča in skupni prostori za celotne ekipe.
Delovni prostori v drugem nadstropju so zasnovani za trajnostnost, prilagodljivost in osredotočeno delo. Celotno zgornje nadstropje sestavljajo montažne sobe, stene in pohištvo na kolesih. To omogoča prilagodljivost, ko je mogoče prostore preprosto preoblikovati brez odpadkov, saj se isti materiali lahko znova uporabijo v novih postavitvah. To nadstropje ponuja obsežen prostor za osredotočeno delo, v pritličju pa so sodelovalni prostori za miselne in fizične premore med dnevom.
Notranja dvorišča v pritličju stavbe Gradient Canopy podpirajo naše ekipe, saj povezujejo zaposlene in zagotavljajo dostop do zdravih ter spodbudnih delovnih okolij. V običajnih pisarnah so različni funkcionalni in prostori za sprostitev in druženje pogosto prepleteni z delovnimi mesti. 20 dvorišč z odprtimi stopnišči povezuje obe ravni, kar omogoča enostaven dostop do prostorov za sprostitev in druženje, hkrati pa deluje kot večnamenski prostor, ki ga lahko ekipe prilagodljivo uporabljajo.
Poleg tega, da območja za osredotočeno delo ločujejo od prostorov z veliko dejavnostjo in tako omogočajo učinkovitejše delo, dvorišča prinašajo tudi biofilne koristi ter zaposlenim pri Googlu pomagajo, da se čez dan sprostijo in si znova »napolnijo baterije«. Zavedamo se, da najboljše oblikovalske rešitve odražajo globoko povezanost med naravo in človekovim zdravjem, zato smo v zasnovo stavbe vključili načela biofilnega oblikovanja, da bi ustvarili prostor, v katerem bodo zaposleni uspevali. Biofilne zasnove ponujajo različne prostore, ki spodbujajo veččutno zaznavanje, podobno izkušnjam, ki jih doživljamo v naravi. Dvorišča spodbujajo fiziološke koristi gibanja pri prehajanju med nadstropji ter ustvarjajo nove poti skozi stavbo, ki lahko spodbujajo miselno svežino in ustvarjalnost skozi ves dan. Poleg tega prepuščajo dnevno svetlobo iz strešnih oken v spodnje nadstropje, kar prispeva k zdravemu delovanju cirkadianega ritma.