Cesta k čistejšej a zdravšej budúcnosti sa začína malými každodennými rozhodnutiami. Preto neustále hľadáme spôsoby, ako zaistiť pozitívny vplyv na prostredie a využívať energiu, vodu a ďalšie prírodné zdroje ešte zodpovednejšie. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pri návrhu budovy Gradient Canopy zohľadniť princípy kruhového dizajnu, ktorý pomáha znížiť dopyt po obmedzených prírodných zdrojoch. Jeho cieľom je využívať materiály čo najdlhšie, preto sme do budovy začlenili množstvo zachránených použitých a repasovaných materiálov.
Na rôznych miestach budovy Gradient Canopy sme namontovali viac ako 30 prvkov zo zachránených použitých zdrojov. Patria medzi ne regenerované drevo, cyklistické stojany, skrinky, koberec a dlaždice, ktoré by inak skončili na skládke. Vďaka začleneniu zachránených použitých materiálov v takomto rozsahu získala budova certifikáciu Material Petals programu Living Building Challenge (LBC) od organizácie International Living Future Institute (ILFI). Jej cieľom je pomôcť vytvoriť materiálové hospodárstvo, ktoré je netoxické, ekologicky obnoviteľné a transparentné.
Vzhľadom na veľkosť budovy sme museli vyvinúť viacero stratégií akvizície repasovaných materiálov v zmysluplnom rozsahu. Napríklad získanie repasovaných dlaždíc alebo koberca bolo náročné, pretože návrh ich vyžadoval vo veľkom množstve, pričom materiály museli byť zhodné v rozmeroch, farbe aj vlastnostiach.
Našou hlavnou stratégiou bolo opätovné použitie predmetov z vlastných zásob materiálov zo skladov Googlu. Znamená to, že sme prehľadali vlastné podkrovné zásoby vrátane nadbytočného nového materiálu nevyužitého na predchádzajúcich projektoch a predmetov odstránených z budov pred ich demoláciou. Z toho, čo sme už mali, sme dokázali začleniť zachránenú použitú kobercovú dlaždicu, cyklistické stojany, keramické dlaždice a akustické stropné dlaždice.
Ďalším spôsobom začlenenia zachránených použitých materiálov bolo využitie regenerovaného dreva z rôznych miestnych zdrojov. Napríklad sme použili drevo z výstavby pri výrobe lavičiek rozmiestnených po budove. Okrem toho sme našli miestnych dodávateľov regenerovaného dreva, ktoré sme využili napríklad v panelových stenách úschovní bicyklov aj podlahe v obchode Google Store.