Gradient Canopy kujundamisel oli meie jaoks oluline leida viisid, kuidas kaasata hoonetesse mittemürgiseid ja ökoloogiliselt taastuvaid materjale, ning saime selle eest ka International Living Future Institute'i (ILFI) programmi Living Building Challenge (LBC) materjalide valdkonna (Materials Petal) sertifikaadi. Uurisime viise, kuidas integreerida hoonesse jätkusuutlikult hangitud masspuitu, et kasutada ära puidu renegenereeruvad ja süsinikku siduvad omadused.
Masspuidu kasutamine on ehitusmeetod, mille puhul kasutatakse sammaste, talade, seinte, põrandate ja katuste loomiseks kokkupressitud puitu, mis aitab võrreldes traditsiooniliste ehitusmeetoditega vähendada olelusringi jooksul tekkivat süsinikku. Seega koosneb hoone märkimisväärses ulatuses masspuidust ja selle käigus omandatud teadmised on olnud aluseks ka teistele ehitusprojektidele Google'is.
Masspuidu võimalused on meid huvitanud juba mõnda aega, kuna see toetab oma biofiilsete omaduste tõttu tervislikumaid, viljakamaid ja visuaalselt inspireerivamaid töökohti. Biofiilia olemuseks on looduse integreerimine disaini, et luua ruumid, kus inimesed tunnevad end hästi. Võimalus kaasata hoone sisemusse nähtavaid puiduelemente mitte ainult ei vähenda vajadust kanda peale lisaaineid (nt kattekihid ja värv), vaid aitab inimestel ruumis viibides tunda end ka loodusega kontaktis. Kui alustasime Gradient Canopy projekteerimist, uurisime kõigepealt võimalust, kuidas võiks kogu hoone konstruktsioonis kasutada masspuitu, ja leidsime, et soovitud pikad silded polnud võimalikud, kuid meil õnnestus siiski kaasata puitu teatud konstruktsioonielementidesse hoone sisemuses.
Gradient Canopy puhul on masspuidu elemendid esindatud ristkiht-liimpuidust (CLT) osade näol – tegu on teatud liiki töödeldud puiduga, mille valmistamiseks on kokku liimitud mitu kihti saematerjali, et tagada parem struktuuriline jäikus. Alustuseks kasutasime CLT-d raketisena (vormid, millesse valatakse betoon) teise korruse betoonpõrandate jaoks, kus see lisab komposiidile tugevust. Selle integreerimisel ei kasutanud me mitte tüüpilist lahendust, kus pärast betooni kõvastumist raketised eemaldatakse ja käideldakse, vaid jätsime CLT oma kohale, et kasutada seda ka alumise korruse ruumide puitlaena ja aatriumite käsipuudena. Puitu kasutatakse ka hoone uste ja ukseraamide puhul, eriti koosolekukabiinides ja konverentsiruumides. Nende puhul tegi meeskond müüjaga koostööd ja teenis Declare'i ökomärgistuse sertifikaadi kogu uksekonstruktsiooni eest, mis väljendab meie soovi kasutada ehitusmaterjali, mis on ohutuma keemilise koostisega ning aitab luua tervisliku sisekeskkonna.