Aatriumid

Avalik ruum, mis soodustab vertikaalset liikumist ja juhukohtumisi.

5 minutit

Foto: Mark Wickens.

Gradient Canopys on kakskümmend aatriumit. Foto: Mark Wickens.

Google'i asutamisest alates oleme alati uskunud, et meie ettevõtte käekäigu võtmeks on meie töötajate heaolu. Seepärast keskendume ruumide kujundamisel Google'i töötajate mugavusele ja kollektiivse heaolule. Gradient Canopys leiab see kasutajakeskne mõttelaad laiema kandepinna kogu hoone ruumilahenduses, mis koosneb üksnes kahest korrusest. Ülemisel korrusel paiknevad töölauad ja tiimiruumid, mida ühendavad alumise korruse konverentsisaalide, siseõuede ja üldkasutatavate ruumidega aatriumid.

Teise korruse tööruumid kujundati jätkusuutlikkuse, kohandatavuse ja produktiivsuse põhimõtteid järgides. Ülemise korruse siselahendus on täiesti modulaarne: seinad ja suuremad mööbliesemed on ratastel. See võimaldab ruume hõlpsasti ümber kujundada ja minimeerib jäätmeteket, sest pole vaja vaheseinu lõhkuda ega uusi ehitada. Lisaks on sellel korrusel suur keskendumisala. Alumiselt korruselt leiab avalikumat laadi ruumid tiimikohtumiseks ja puhkepausideks.

Gradient Canopy esimese korruse aatriumid soodustavad inimsuhtlust ja tiimitööd ning aitavad tihedal tööpäeval lõõgastuda ja mõtteid koguda. Tüüpilistes bürooruumides on kontorialad ühis- ja puhkealadega vaheldumisi. Meil ühendab kahte korrust kokku 20 treppidega aatriumi, mis annavad töötajatele kiire juurdepääsu kõigile mugavustele, aga sobivad vajaduse korral suurepäraselt ka tiimitööks ja muudeks tegevusteks.

Keskendumisalade eraldamine sagimisaladest soodustab produktiivsust ning neid kahte ühendavad biofiilse disainiga aatriumid aitavad Google'i töötajatel päeva jooksul energiavarusid taastada. Inimesed tunnevad end looduslikes keskkondades paremini, mistõttu järgisime Gradient Canopy loomisel biofiilse disaini põhimõtteid, et teha sellest tõeliselt inimsõbralik koht. Biofiilne disain tähendab ruumide rikastamist meeli looduslaadselt ergutavate elementidega. Hoone kahel korrusel eri kohtadesse jõudmiseks erinevaid trajektoore pakkuvad aatriumid soodustavad tööpäeva jooksul liikumist ja mängulist mõttetööd. Lisaks aitavad need ülemise korruse valgmikest paistvat valgust alumisele korrusele juhtida ning soodustavad sel viisil normaalse ööpäevarütmi säilimist.

Foto: Mark Wickens.

Teise korruse tööala loomisel peeti silmas kohandatavust ja biofiilse disaini põhimõtteid. Foto: Mark Wickens.

Aatriumite disain kajastab Gradient Canopy üldilmet ja tugevdab siseruumis kohatunnetust. Iga aatrium on inspireeritud ühest neljast San Francisco lahe piirkonna bioomist: ookean, rannik, eelmäestik ja mets. Need temaatilised bioomid aitavad hoones orienteeruda, kuna hoone neli sektorit on kujundatud nelja bioomi järgi.

Bioomid kajastuvad aatriumite värvipaletis, kunstivalikus, mööblis ja viimistluses. Paljud neist elementidest on kogemuslikud ja immersiivsed, panustades kohatajusse ning pakkudes päeva jooksul töötajatele üllatusmomente ja avastamisrõõmu. Näiteks ookeanibioomi aatrium nimega Buoy Bay on inspireeritud merepinna sillerdusest. Metsabioomi aatriumi Clover Camp põrand on kaunistatud jänesekapsastega ja meenutab metsaalust. Paljude aatriumite sisekujundus valmis koostöös kohalike kunstnikega, kes aitasid meil luua kohaspetsiifilisi installatsioone, mis äratavad loomingulisust, uudishimu ja inspiratsiooni.

Erinevad Gradient Canopy aatriumid. Foto: Mark Wickens.

Google'i töötajate jaoks täidavad need aatriumid mitmesuguseid rolle. Lisaks liikumise soodustamisele ja meelte ergutamisele toimivad need maamärkidena, mis aitavad suures hoones mänguliselt õiget teed leida. Viimaks seovad aatriumite looduskeskkonnast inspireeritud disainielemendid siseruumi tihedamalt hoone paikkonnaga, tuletades hoones viibijatele meelde, et nad on loodusega tihedalt seotud.