A tisztább és egészségesebb jövő felé vezető út a napi szinten meghozott apró döntéseinkkel kezdődik. Ezért keresünk folyton olyan új módszereket, amelyekkel pozitív hatást gyakorolhatunk a környezetre, és amelyek révén még felelősebben gazdálkodhatunk az energiával, a vízzel és más természeti erőforrásokkal. Emiatt döntöttünk úgy, hogy a Gradient Canopy épületét a körforgásos tervezés alapelveit figyelembe véve építjük fel, ugyanis így kevesebb véges természeti erőforrás felhasználására van szükség. A körforgásos tervezés célja, hogy az anyagok a lehető legtovább használatban maradjanak, ezért mi is sok megmentett és újrahasznosított anyagot építettünk be az épületbe.
A Gradient Canopy épületében 30-nál is több olyan terméket állítottunk ki, melyek alapanyagát megmentettük valahonnan. Ezek között van újrahasznosított fa, kerékpártároló, öltözőszekrény, valamint szőnyeg és csempe, amelyek máskülönben a szeméttelepre kerültek volna. A megmentett anyagok ilyen mértékű felhasználásának köszönhetően az épület megkapta az International Living Future Institute (ILFI) Living Building Challenge (LBC) Materials Petal tanúsítványát, amelynek célja a nem mérgező, ökológiailag megújuló és átlátható anyaggazdálkodás elősegítése.
Az épület mérete miatt számos olyan stratégiát kellett kialakítanunk, amelyek lehetővé tették, hogy értelmezhető mennyiségben szerezzünk be újrahasznosított anyagokat. Például az újrahasznosított csempék és szőnyegek beszerzése nem volt egyszerű, mert a dizájn miatt sokra volt szükség belőlük, ráadásul egységesnek kellett lenniük méretben, színben és anyagban.
Az egyik legfontosabb stratégiánk az volt, hogy a Google saját raktáraiban lévő anyagkészletből használtunk fel újra anyagokat. Ennek részeként körülnéztünk a többletkészleteink között, beleértve a korábbi projektek során fel nem használt maradék anyagokat, valamint az épületekből a lerombolásuk előtt megmentett tárgyakat is. Miután felmértük, hogy mink van, fel tudtunk használni megmentett szőnyegeket, kerékpártárolókat, burkolólapokat és mennyezeti hangszigetelő paneleket.
Megmentett alapanyagokként használtunk emellett különféle helyi forrásokból újrahasznosított faanyagokat is. Például építkezésekről származó fából készítettünk padokat, amelyek mindenfelé megtalálhatók az épületben. Helyi kereskedőktől is szereztünk be ilyen faanyagokat, és ezekből készült például a kerékpártárolók falburkolata és a Google Store padlója.