A Google alapítása óta teljes szívvel hiszünk abban, hogy vállalatunk sikere dolgozóink kezében van. Ezért épületeinket a Google-alkalmazottakat, a boldogságot és a kollektív jóllétet szem előtt tartva terveztük meg. A Gradient Canopynál ez a felhasználó-központú hozzáállás a belső tér szervezésére használt egyik nagy dizájnötletre is kiterjedt: az épületet mindösszesen két szintre osztottuk fel. Az asztalok és a csapatoknak szóló terek a felső szinten vannak, és beltéri „udvarok” kötik össze őket a földszinti közösségi terekkel, ahol konferenciatermek, udvarok és az összes csapat által használható terek találhatók.
Az emeleti munkaterületeket a fenntarthatóságot, az alkalmazkodóképességet és a koncentrált munkát szem előtt tartva terveztük. A teljes felső szint előre elkészített termekből, falakból és görgős bútorokból áll. Ez rugalmasságot biztosít, a terek könnyedén, hulladékmentesen alakíthatók át, mert ugyanazok az anyagok az új konfigurációkban is újrahasználhatók. Ezen a szinten óriási terület szolgálja a koncentrált munkát, az alsó szinten pedig kollaborációs terek találhatók, ahol mentálisan és fizikailag is szüneteket lehet tartani a nap során.
A Gradient Canopy földszintjén lévő beltéri udvarok úgy támogatják a csapatainkat, hogy segítenek összehozni az embereket, és biztosítják, hogy mindenki egészséges, produktív környezetekhez férhessen hozzá. Egy átlagos irodában a különböző programelemek és közösségi terek, valamint a munkaasztalok vegyesen találhatók meg. Itt a két szintet összesen húsz udvar köti össze nyitott lépcsőkkel, így könnyen el lehet jutni a közösségi terekhez, miközben az udvarok multifunkciós terekként is működnek, amelyeket a csapatok számos célra, rugalmasan használhatnak.
Amellett, hogy az udvarok segítenek elválasztani a nagy koncentrációt elősegítő tereket a magas aktivitású zónáktól, hogy mindenki ki tudja hozni magából a legjobbat, biofil előnyöket is kínálnak, és segítenek feltöltődni a Google-alkalmazottaknak a nap folyamán. Tisztában vagyunk azzal, hogy a legjobb dizájnok tükrözik a természet és az emberi egészség közötti mély kapcsolatot, ezért biofil tervezési alapelveket építettünk be a Gradient Canopy épületébe, hogy olyan helyet hozhassunk létre, ahol igazán jól érezhetik magukat az emberek. A biofil dizájnok számos olyan teret kínálnak, amelyekre a multiszenzoros stimuláció jellemző, hasonlóan a természetben megtapasztalható élményekhez. Az udvarok serkentik a fizikai mozgás pszichológiai előnyeit a szintek közötti közlekedéskor, és új utakat kínálnak az embereknek az épületben, stimulálva az agyukat és kreativitást inspirálva a nap folyamán. Abban is segítenek, hogy a tetőablakokból az alsó szintre jusson a napfény, ami támogatja az egészséges cirkadián ritmus működését.